RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W Belgii obostrzenia do kwietnia. Wyjątkiem kempingi, fryzjerzy i zoo

Większość obostrzeń w Belgii została przedłużona do 1 kwietnia (fot. Dursun Aydemir/Anadolu Agency via Getty Images)
Większość obostrzeń w Belgii została przedłużona do 1 kwietnia (fot. Dursun Aydemir/Anadolu Agency via Getty Images)

Władze Belgii zdecydowały o przedłużeniu do 1 kwietnia większości obostrzeń związanych z pandemią Covid-19, ale jeszcze w lutym zostaną otwarte kempingi (już od najbliższego poniedziałku), zakłady fryzjerskie, i ogrody zoologiczne. Kolejne posiedzenie rządowego komitetu konsultacyjnego ds. walki z koronawirusem planowane jest na 26 lutego, kiedy to nastąpi przegląd obostrzeń dotyczących gastronomii, sportu i kultury.

Belgia: Wprowadzono zakaz podróży zagranicznych

W Belgii do 1 marca obowiązuje zakaz podróży zagranicznych, które nie są niezbędne. Decyzję podjęto w ubiegłym tygodniu na spotkaniu premiera rządu...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Zakłady fryzjerskie zostaną otwarte 13 lutego. Klienci i fryzjerzy muszą nosić maski, a po każdym strzyżeniu powinna być 10-minutowa przerwa na dezynfekcję i wentylację pomieszczenia. Każdy zakład musi mieć urządzenie do pomiaru jakości powietrza w salonie. Nikt nie może siedzieć w poczekalni, w zakładzie może przebywać tylko jeden klient.

W przypadku pozostałych zawodów kontaktowych ponowne otwarcie nastąpi dopiero 1 marca. Dotyczy to salonów piękności, gdzie usługi świadczą kosmetyczki, manikiurzystki czy specjaliści od tatuaży.

Kempingi i kwatery w ośrodkach turystycznych mają być otwarte 8 lutego, a ogrody zoologiczne - 13 lutego.

W Belgii nadal zamknięte są bary, kawiarnie, restauracje i siłownie.

-> Zobacz także listę znoszonych obostrzeń w Polsce

źródło:

Zobacz więcej