RAPORT

Wojna na Ukrainie

Masakra jeleni na jeziorze Ińsko. Myśliwi typują winnych [WIDEO]

Łowczy złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa (fot.TVP Info)
Łowczy złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa (fot.TVP Info)

Prokuratura bada okoliczności wypadku, do którego doszło w środę na jeziorze Ińsko (Zachodniopomorskie). Pod stadem jeleni załamał się lód, kilkanaście zwierząt zginęło. Według łowczych, którzy złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, do ich śmierci mogli przyczynić się poszukiwacze poroża.

Pod psem załamał się lód. Film z akcji ratowniczej

Psa zanurzonego w lodowatym nurcie rzeki zauważyli policjanci przejeżdżający przez most. Do akcji włączyli się także strażacy. – Był wychłodzony,...

zobacz więcej

Zgłoszenie o tym, że pod stadem jeleni załamał się lód, strażacy otrzymali w środę przed godz. 16.

Udało się uratować 15 zwierząt. Niestety, kilkanaście nie przeżyło. Zdaniem łowczych, do śmierci zwierząt mogli przyczynić się ludzie – poszukiwacze poroża. 

– Płoszą zwierzynę w tym okresie, czego nie wolno robić, petardami, quadami, tylko po to, żeby byki zostały wpędzone w jakiś zaułek leśny i zaczęły zrzucać, strącać poroża – powiedział Polsat News Arkadiusz Borkowski, łowczy z Koła Łowieckiego „Głowacz” w Szczecinie.

Za kilogram poroża można dostać kilkadziesiąt złotych. Na porożu, które waży kilka kilogramów, można więc zarobić kilkaset złotych.

Okoliczności śmierci jeleni wyjaśnia policja. Z nieoficjalnych informacji wynika, że funkcjonariusze wytypowali już podejrzanych. Sprawą martwych zwierząt zajmie się również prokuratura w Szczecinie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej