RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Myślał, że przelewa pieniądze swojej mamie. Dał się oszukać

Dał się oszukać. Myślał, że przelewa pieniądze mamie (fot. Shutterstock/Mangostar)
Dał się oszukać. Myślał, że przelewa pieniądze mamie (fot. Shutterstock/Mangostar)

Prawie 1000 zł stracił 18-latek, który dał się oszukać w sieci. Myślał, że pieniądze przelewa swojej mamie, tym czasem padł ofiarą oszustwa.

Oszustwo na „leczenie” Clinta Eastwooda. Kobieta straciła fortunę

Oszuści wciąż szukają nowych metod, i jak się okazuje są w tym bardzo skuteczni. Tym razem ofiarą oszustwa padła mieszkanka Piaseczna (woj....

zobacz więcej

18-latek zawiadomił policjantów, że ktoś przełamał zabezpieczenia konta na portalu społecznościowym jego matki i podszywając się pod nią do znajomych rozesłał prośbę o podanie kodu BLIK do opłacenia zakupów internetowych.

Jak się okazało, sam jednak dał się oszukać i potwierdził transakcje na kwotę prawie 500 złotych. Po chwili otrzymał kolejną i ponownie podał kod BLIK zatwierdzając finansową operację na kwotę 459 złotych.

Co ciekawe, w czasie, gdy 18-latek dokonywał operacji, jego mama była w innym pokoju. Jednak chłopakowi nie przyszło do głowy aby zejść na dół i ją zapytać, czy rzeczywiście potrzebuje finansowego wsparcia. Gdyby to zrobił, nie straciłby pieniędzy.

Policjanci apelują do wszystkich o zdrowy rozsądek oraz dużą ostrożność przy transakcjach internetowych. Jak się okazuje, przestępcy działają także na portalach społecznościowych. Przełamują zabezpieczenia kont użytkowników portalu i podszywając się pod właścicieli wysyłają prośby o pilny przelew lub też uregulowanie niewielkiej opłaty.

Czytaj także: Oszust chciał latać za darmo, wylądował w więzieniu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej