RAPORT

Pogarda

Wi-Fi i 5G nie szkodzą zdrowiu. Co naprawdę negatywnie wpływa na wysypianie się?

Zdrowiu szkodzi nie tyle Internet, co czas spędzony przed komputerem (fot. Utrecht Robin/ABACA)
Zdrowiu szkodzi nie tyle Internet, co czas spędzony przed komputerem (fot. Utrecht Robin/ABACA)

Najnowsze

Popularne

„Jak dowodzą badania naukowe wpływ pól ektromagnetycznych na ludzki organizm jest bardzo szkodliwy” - możemy przeczytać na stronach walczących z 5G. To fake news. Badania przeprowadzone w 2015 roku przez zespół naukowy z Węgier i Włoch, z udziałem wolontariuszy, których przedmiotem było stwierdzenie wpływu obecności połączeń bezprzewodowych na jakość snu, nie pozwoliły na wyciągnięcie wniosków potwierdzających tezę o negatywnym wpływie sieci Wi-Fi na mózg człowieka.

Falami dźwiękowymi w suszę. Chińscy naukowcy wiedzą, jak to zrobić?

Chińscy naukowcy twierdzą, że fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości mogą łagodzić susze. W czasie badań na Wyżynie Tybetańskiej wielki głośnik...

zobacz więcej

„Zakres promieniowania z urządzeń bezprzewodowej komunikacji w domu prowadzi do wielu chorób, w tym również cywilizacyjnych. Niosą zagrożenie dla ludzi, zwierząt i całego środowiska naturalnego” - czytamy w artykule „Koalicji Wolna Polska od 5G”.

- To tak jak z paleniem tytoniu, którego na szczęście zabroniono w miejscach publicznych. Czy wchodząc do pubu czy restauracji nie odczuwa się różnicy w jakości powietrza pomiędzy stanem teraźniejszym, a tym co było kiedyś? Tak samo jest ze smogiem elektromagnetycznym. (...) Odczuwamy zmęczenie, osłabienie odporności, bóle głowy, bezsenność, rozdrażnienie, problemy z koncentracją i inne poważne następstwa. Szczególnie narażone są małe dzieci i młodzież – pisze strona walcząca z 5G.

Fakeunter PAP weryfikuje rewelacje ws. oddziaływania Wi-Fi


- Badania przeprowadzone w 2015 roku przez zespół naukowy z Węgier i Włoch, których przedmiotem było stwierdzenie wpływu obecności połączeń bezprzewodowych na jakość snu, nie pozwoliły na wyciągnięcie wniosków potwierdzających tezę o negatywnym wpływie sieci Wi-Fi na mózg człowieka. W grupie wolontariuszy, którzy uczestniczyli w badaniu, wykresy pomiaru EEG (elektroencefalograficznego) nie wykazały podczas snu zmienionej przez obecność sieć Wi-Fi aktywności mózgu. Podobnych rezultatów nie dały również testy psychomotoryczne - czytamy w opinii eksperta, opublikowanej w serwisie factchekingowym Polskiej Agencji Prasowej.

Warto podkreślić, że badania węgierskich i włoskich naukowców prowadzone były ze współudziałem zdrowych wolontariuszy, którzy zostali poddani >ekspozycji na obecność sieci Wi-Fi charakteryzującą się parametrami zbliżonymi do tych, z którymi mamy do czynienia na co dzień podczas przebywania w pomieszczeniach, w których z wykorzystaniem sieci Wi-Fi pracujemy bądź uczymy się - pisze serwis.

Góra lodowa zagraża wyspie. Pilna misja naukowców [WIDEO]

Zespół naukowców z British Antarctic Survey (BAS) w Cambridge poprowadzi misję badawczą mającą na celu ocenę oddziaływania ogromnej góry lodowej...

zobacz więcej

Internet szkodzi naszemu zdrowiu


– Naukowcy z Hiszpanii i Niderlandów oceniają, że tym, co negatywnie wpływa na sen człowieka jest nie samo połączenie z siecią bezprzewodowej telekomunikacji, ile czas spędzany przed snem przed ekranami urządzeń elektronicznych, niezależnie od ich rodzaju - informuje Fakehunter.

Źródła naukowe, na których oparła się PAP:


1. Badania węgiersko-włoskie dotyczące wpływu Wi-Fi na mózg
2. Badania hiszpańsko-niderlandzkie nt. Wpływu obecności telekomunikacji bezprzewodowej oraz urządzeń elektronicznych oferujących rozrywkę przed ekranem na dzieci
3. Badania szwajcarsko-niderlandzkie nt. Wpływu obecności urządzeń komunikujących się bezprzewodowo na sen dzieci

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej