RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Mucha ponownie pogrąża Platformę. „Jest w fazie schyłkowej”

Joanna Mucha nie kryje sentymentu do czasów Donalda Tuska (fot. PAP/T.Gzell)
Joanna Mucha nie kryje sentymentu do czasów Donalda Tuska (fot. PAP/T.Gzell)

Nie ma praktycznie dnia, żeby Joanna Mucha krytycznie nie wypowiadała się o Platformie Obywatelskiej. Dziś posłanka Polski 2050 nie szczędziła gorzkich słów pod adresem liderów swojego byłego ugrupowania. Dostało się Ewie Kopacz, Grzegorzowi Schetynie i Borysowi Budce.

Tusk: Aborcja to obsesja polskiego Kościoła

Nie jest tak, że aborcja to jest jakieś jedyne kryterium warunkujące bycie chrześcijaninem. To jest raczej obsesja polskiego Kościoła, żeby uczynić...

zobacz więcej

Ewa Kopacz trafiła na moment zmiany paradygmatu w polityce, czyli tego wybuchu frustracji, gniewu, poczucia, że coś się bardzo mocno zmieniło, a politycy za tym nie nadążali. W 2014 i 2015 roku nikt w Platformie nie wiedział, co się stało, skąd ta nagła zmiana stosunku ludzi do nas – powiedziała.

Po rządach Kopacz przyszedł czas na Grzegorza Schetynę, który jej zdaniem „wyraźnie nakreślił kierunek rozwoju partii, ale w moim przekonaniu był to kierunek błędny”.

– Kierunek totalnej opozycji, absolutnie reaktywnego w stosunku do PiS-u działania partii, który zwalnia z myślenia. Takie podejście przynosi same szkody. (…) Platformie Schetyny brakowało drapieżności potrzebnej każdej partii, która chce zdobyć władzę – stwierdziła.

Zobacz także: Hołownia zabrał głos ws. aborcji. Jakie jest jego stanowisko?

Kto jest liderem opozycji? Budka walczy o pozycję z Lempart [SONDAŻ]

Pracownia Social Changes przeprowadziła na zlecenie portalu wPolityce.pl sondaż, w którym poproszono respondentów o odpowiedź na pytanie: „kto...

zobacz więcej

Sytuacji nie polepszyła zmiana na stanowisku przewodniczącego.

Borys Budka przejął Platformę w bardzo trudnym momencie. Takim, w którym niezwykle ciężko było wyrwać ją z koleiny totalnej opozycji i pokazać wyraźny kierunek, w którym partia chce podążać – oceniła.

W odczuciu Muchy kłopoty PO zaczęły się, gdy z funkcji premiera i szefa PO zrezygnował Donald Tusk.

– Potrafił wyznaczać kierunek i wygaszać wewnętrzne konflikty. Wydaje mi się, że jest wręcz namacalne, że nasze problemy rozpoczęły się w momencie, gdy silnego lidera zabrakło.

Jej zdaniem przyszłość nie przyniesie Platformie niczego dobrego, „każdy wiosłuje w innym kierunku i ta łódka się rozlatuje”.

Czytaj także: Kiedy PO zajmie stanowisko ws. aborcji? „Mamy czas do 2023 roku”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej