RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Radzę wsłuchać się w język polski”. Czarnek o swojej wypowiedzi nt. zajęć WF

Chcemy, żeby pozaszkolne zajęcia lekcyjne, zajęcia z WF-u, z kultury fizycznej, trafiały do wszystkich uczniów bez względu na płeć – powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Odniósł się w ten sposób do swojej niedawnej wypowiedzi o problemie otyłości wśród dzieci i o potrzebie zajęć skierowanych do dziewczynek.

W przyszłym tygodniu szczepienia nauczycieli. Min. Czarnek podał termin zapisów

W przyszły piątek (12 lutego) rozpoczną się szczepienia przeciw COVID-19 nauczycieli i opiekunów pracujących w żłobkach. Przedstawiciele tych grup...

zobacz więcej

– Nie wiem, skąd państwo bierzecie tego rodzaju zamieszanie informacyjne. Radziłbym się wsłuchiwać dokładnie w język polski, którym się posługuję, myślę, że dość precyzyjnie – podkreślił minister.

– Otóż w wielu miejscach w kraju – jest to wiedza powszechna, ale również dyskutowana na moim spotkaniu z rektorami Akademii Wychowania Fizycznego – pozalekcyjne zajęcia z kultury fizycznej, zajęcia sportowe kierowane są główne do chłopców. Chcemy w tym nowym programie, żeby zajęcia kierowane były również do dziewcząt, w tych miejscach, gdzie dziewczęta rzadziej korzystają z pozalekcyjnych zajęć sportowych – powiedział Czarnek.

– Nie wiem, czy coś jest w tym złego? Czy w tym jest jakaś ukryta myśl, która jest negatywna? W moim przekonaniu (jest) pozytywna. Chcemy, żeby pozaszkolne zajęcia lekcyjne, zajęcia z WF-u, z kultury fizycznej, trafiały do wszystkich bez względu na płeć – dodał minister edukacji i nauki.

Kwestię omawianą przez ministra Czarnka poruszyła też swego czasu posłanka KO Katarzyna Lubnauer. – Był taki czas, w którym to dziewczynki szczególnie chętnie były zwalniane z WF-u, sama też należę do tych dzieci – mówiła polityk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej