RAPORT

Pogarda

Gwiazdor „Gry o tron” wystąpi w ekranizacji opery Mozarta

Premierę zaplanowano na koniec 2022 roku (fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for BOTTLETOP)
Premierę zaplanowano na koniec 2022 roku (fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for BOTTLETOP)

Najnowsze

Popularne

Silna ekipa serialowych gwiazd zbierze się na planie produkowanego przez Ronalda Emmericha filmu „The Magic Flute” („Czarodziejski flet”). W rolach głównych zobaczymy znanego z „Gry o tron” Iwana Rheona, Jacka Wolfe'a, który wystąpił w „Wiedźminie” oraz Amira Wilsona z „Mrocznych materii”. Film będzie ekranizacją słynnej opery Wolfganga Amadeusza Mozarta, ale umiejscowioną w czasach współczesnych.

Będzie piąta część „Zabójczej broni”. Twórca oryginału potwierdził

Richard Donner, twórca oryginalnej „Zabójczej broni” z Melem Gibsonem i Dannym Gloverem, zapewnił, że powstanie piąta część popularnego cyklu....

zobacz więcej

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się już w poniedziałek 8 lutego w monachijskiej wytwórni Bavaria Studios. Obok brytyjskich aktorów, wśród których będzie jeszcze Asha Banks, zobaczymy największe gwiazdy światowej opery, wśród nich francuską sopranistkę Sabine Devieilhe, meksykańsko–francuskiego tenora Rolando Villazona oraz śpiewającego basem Amerykanina Morrisa Robinsona.

Zobacz także: Mark Hamill wyznał, dlaczego on i Harrison Ford trzymali się za ręce 

Jak informuje portal „Variety”, reżyserem projektu będzie Florian Sigl. Akcja filmu „The Magic Flute” umiejscowiona zostanie we współczesnej Europie, a jego bohaterem będzie 17–letni Tim Walker. Przybywa on z Londynu do mieszczącej się w austriackich Alpach szkoły z internatem. Tam odkrywa tajemnicze przejście do magicznego świata „Czarodziejskiego fletu” Mozarta.

Jack Wolfe wystąpi w filmie „The Magic Flute” w podwójnej roli – Tima oraz księcia Tamino. Iwan Rheon wcieli się w postać Papagena, a Amir Wilson zagra rolę rywala Tima, syna gwiazdy opery Enrico Milanesiego, w którego rolę wcieli się Villazon. Z kolei Asha Banks zagra księżniczkę Paminę. W filmie zobaczymy również Jeanne Goursaud („Barbarzyńcy”), Jasmin Shakeri oraz Larissę Sirah Herden.

Premierę zaplanowano na koniec 2022 roku


Zdjęcia do ekranizacji „Czarodziejskiego fletu” realizowane będą nie tylko w Monachium, ale też w Salzburgu, Londynie i na Wyspach Kanaryjskich. Premierę zaplanowano na koniec 2022 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej