RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Babcia Kasia” z aktem oskarżenia. „Kopała i opluła policjantów”

Kobiecie grozi więzienie (fot. Forum/Darek Golik)
Kobiecie grozi więzienie (fot. Forum/Darek Golik)

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Katarzynie A., kobiecie znanej z protestów ulicznych, nazywanej „Babcią Kasią”. Według śledczych znieważyła, kopała i opluła funkcjonariuszy policji. Grozi jej do trzech lat więzienia.

Strajk Kobiet wzywał, by pójść na spacer z Babcią Kasią. Przyszły trzy osoby

W Warszawie miał odbyć się spacer z Babcią Kasią, uczestniczką protestów aborcyjnych. Ogólnopolski Strajk Kobiet wezwał wszystkich, by dołączyli....

zobacz więcej

Akt oskarżenia przeciw Katarzynie A. skierowała w styczniu do śródmiejskiego sądu rejonowego Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ.

– Została oskarżona o to, że 19 grudnia 2021 r. w Warszawie znieważyła dwóch funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych – poinformowała portal tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Z aktu oskarżenia wynika, że kobieta podczas protestu „Pamięci ofiar Kościoła Katolickiego” pod kościołem św. Krzyża w Warszawie używała wobec policjantów wulgarnych słów. Oskarżona miała też opluć mundur policjanta i naruszyć nietykalność cielesną funkcjonariusza poprzez kopanie i odpychanie, czego dotyczy drugi zarzut. Grozi jej do trzech lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej