RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Aborcja selektywna. Rodzice wybierają, które z bliźniąt zostanie zabite

„Do serc wybranych dzieci (jednego lub więcej) jest wstrzykiwany chlorek potasu” (fot. Shutterstock/Grzegorz Placzek)
„Do serc wybranych dzieci (jednego lub więcej) jest wstrzykiwany chlorek potasu” (fot. Shutterstock/Grzegorz Placzek)

W pierwszym półroczu 2020 r. w Wielkiej Brytanii przeprowadzono 55 aborcji selektywnych. Zabieg ten polega na zabiciu jednego dziecka lub dwóch dzieci z ciąży mnogiej.

Poseł Platformy: Człowiek zaczyna się w momencie urodzenia

Uważam ze człowiek zaczyna się w momencie urodzenia – oświadczył w TVP Info poseł Platformy Obywatelskiej Aleksander Miszalski. – Zygota, zarodek i...

zobacz więcej

W Wielkiej Brytanii aborcja jest legalna. W przypadku, kiedy lekarz stwierdzi u kobiety ciążę mnogą, ma ona możliwość usunięcia jednego z dzieci. Technika związana z zapłodnieniem metodą in vitro powoduje, że ciąże bliźniacze zdarzają się coraz częściej, bo w macicy umieszcza się większą liczbę zarodków jednocześnie.

Radio podaje, że w pierwszym półroczu z możliwości usunięcia jednego lub dwojga z dzieci skorzystano 55 razy. Jako oficjalną przyczynę podawano, że rodzice chcieli mieć tylko jedno dziecko.

Dane dotyczące tych statystyk udostępnił brytyjski rząd w odpowiedzi na zapytanie poseł Partii Pracy Mary Glindon.

Procedura selektywnej aborcji trwa dwa dni. „Pierwszego dnia wykonywane są badania, aby wybrać dziecko, które ma zostać zabite. W drugim dniu do serc wybranych dzieci (jednego lub więcej) jest wstrzykiwany chlorek potasu – wszystko pod kontrolą obserwacji na ekranie ultrasonografu USG” – opisuje proceder stacja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej