RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Pod psem załamał się lód. Film z akcji ratowniczej

Psa zanurzonego w lodowatym nurcie rzeki zauważyli policjanci przejeżdżający przez most. Do akcji włączyli się także strażacy. – Był wychłodzony, ale w dość dobrym stanie i bardzo głodny – mówi portalowi tvp.info lek. Wet. Magdalena Balawejder z lecznicy do której trafił uratowany pies.

Pod stadem jeleni załamał się lód. Większości z nich nie udało się uratować

Strażacy uratowali 15 jeleni ze stada, pod którym załamał się lód. Zwierzęta w środę wpadły do jeziora w miejscowości Ścienne w gminie Ińsko....

zobacz więcej

Owczarka walczącego z lodowatą rzeką zauważyli policjanci z makowskiej komendy, którzy przejeżdżali mostem nad rzeką Orzyc. Pies był zanurzony w wodzie i nie potrafił wydostać się na zewnątrz.

– Wyglądało na to, że pod zwierzęciem zarwał się lód – wyjaśnia mł. asp. Katarzyna Ruszczyńska z KPP w Makowie Mazowieckim.

Mundurowi natychmiast ruszyli z pomocą i wspólnie ze strażakami z zespołu ratownictwa wodnego Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim zorganizowali akcję ratowniczą. Potrzebny był specjalistyczny sprzęt.

Przy użyciu sań do ratownictwa lodowego wyciągnęli wycieńczonego i zmarzniętego owczarka na brzeg. Okryto go kocem termicznym i przewieziono do lecznicy weterynaryjnej.

Był wychłodzony, ale poza tym w dość dobrym stanie – mówi portalowi lekarz weterynarii Magdalena Balawejder z lecznicy. Wiek czworonoga oceniła na około osiem lat. Zwierzak został przekazany właścicielowi, który się po niego zgłosił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej