RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Poseł KO o aborcji: Ciężko nazwać połączenie kilku komórek życiem

Kiedy jest połączenie kilku komórek, ciężko nazwać, że to już jest życie – powiedział w programie „#Jedziemy” poseł Koalicji Obywatelskiej Robert Kropiwnicki.

Broniarczyk z „Aborcyjnego Dream Teamu” chwali się aborcjami w 6. miesiącu ciąży

„To manipulowanie nastrojami społecznymi a nie rzetelne dziennikarstwo” – komentuje materiał TVN24 o aborcji w Polsce Natalia Broniarczyk....

zobacz więcej

Robert Kropiwnicki w TVP Info był pytany, kiedy według niego zaczyna się życie ludzkie. Polityk oznajmił, że to jest zagadnienie dla etyków i medyków, a nie dla prawników czy polityków. – Politycy powinni słuchać ekspertów – oznajmił.

– Św. Tomasz próbował definiować, kiedy rozpoczyna się życie, nie ma takiego momentu, w którym można powiedzieć: tak, to już jest człowiek, a to jeszcze są komórki – oznajmił. Dodał, że przyjmuje się, że moment wykształcenia układu nerwowego to moment, kiedy pojawia się świadomość.

– Pytanie, czy to zygota, czy to już życie. Myślę, że niekoniecznie. Gdy pojawia się pewna świadomość, układ nerwowy i reagowanie na bodźce to wtedy już jest życie, świadome działanie danego organizmu. W momencie, kiedy jest połączenie kilku komórek, ciężko nazwać, że to już jest życie – oznajmił.

Podkreślił, że około 12. tygodnia ciąży pojawia się układ nerwowy, „to są daty graniczne o których mówią etycy i medycy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej