RAPORT

Pogarda

Sondaż do Sejmu. Co zmienia Strajk Kobiet?

„Polacy nie lubią chamstwa w polityce” (fot.  Reuters/ALEKSANDRA SZMIGIEL)
„Polacy nie lubią chamstwa w polityce” (fot. Reuters/ALEKSANDRA SZMIGIEL)

Najnowsze

Popularne

Prawo i Sprawiedliwość i Koalicję Obywatelską dzieli przepaść – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. Druga w stawce KO traci do partii rządzącej aż 18 pkt. proc. „Protesty kobiet nie szkodzą PiS” – podsumowuje dziennik.

Marta Lempart: Niedługo mnie zabraknie

Na pewno na jakimś etapie mnie w końcu zabraknie, władza próbuje różnych technik – oznajmiła liderka proaborcyjnego Strajku Kobiet Marta Lempart....

zobacz więcej

Z badania wynika, że obecnie PiS może liczyć na 41,42 proc. głosów poparcia, a KO na 23,21 proc. Na trzecim miejscu plasuje się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 15,25 proc.

Próg wyborczy przekracza jeszcze Nowa Lewica (SLD, Wiosna, Razem) – 9,73 proc. głosów poparcia oraz Konfederacja – 5,64 proc. PSL jest pod progiem i uzyskuje 3,59 proc. głosów.

„Tysiące kobiet w całej Polsce buntują się na ulicach polskich miast przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji. I kiedy mogłoby się wydawać, że PiS na tym straci, poparcie dla tej partii utrzymuje się wciąż na wysokim poziomie” – pisze gazeta.

„Dla większości Polaków priorytetem nie jest temat aborcji, ale skutki pandemii koronawirusa i miejsca pracy” – ocenia cytowany przez tabloid prof. Kazimierz Kik, politolog. „Być może umiarkowanych wyborców zraził wulgarny radykalizm liderek Strajku Kobiet Polacy nie lubią chamstwa w polityce. A po drugie dla większości Polaków pandemia i jej skutki są dziś najważniejsze” – komentuje inny politolog prof. Antoni Dudek z UKSW.

Prof. Kazimierz Kik dodaje: „PiS trzyma się wciąż mocno, bo zapewnia względną równowagę, jeśli chodzi o walkę z pandemią. Jeśli partia rządząca poradzi sobie ze szczepionkami, to sądzę, że jeszcze bardziej umocni się w sondażach”.

Badanie zrealizowano przez Instytut Badań Pollster w dniach 29 stycznia – 1 lutego 2021 roku na próbie 1081 dorosłych Polaków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej