RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Potężne śnieżyce, tęgi mróz. Wiadomo, kiedy przyjdzie wiosna

Luty będzie wyjątkowo mroźny. Synoptycy IMGW prognozują spadek temperatury nawet do –30 stopni. Będą też potężne śnieżyce. Rzecznik IMGW poinformował, kiedy należy spodziewać się przyjścia wiosny.

Temperatura spadnie o prawie 40 st. Atak zimy w lutym

Kolejny atak zimy i potężna fala mrozów przed nami. W lutym pogoda będzie naprawdę zimowa. – W najbliższych dniach pogoda będzie szalona. W środę...

zobacz więcej

Jaka pogoda w lutym i marcu? Prognoza długoterminowa


Rzecznik IMGW w porannym paśmie informacyjnym w TVP Info mówił o tym, jaka pogoda czeka nas w lutym i marcu. Walijewski zaznaczył, że mieszkamy w Polsce, która ma klimat zmienny, „to jest urok środkowej Europy”. – Bardzo często napływa do nas powietrze z północnego wschodu i ze wschodu, które przynosi bardzo mroźne powietrze do -15 stopni, co przed nami i powietrze z zachodu, które przynosi nawet 11 st. na plusie – wskazał.

Synoptyk dodał, że przez Polskę przechodzi front atmosferyczny, który dzieli kraj na pół i który teraz będzie przechodził na południe. – On odcina południową część jako ciepłą i północną jako mroźną, tam też będzie do kilkunastu cm śniegu – mówił. Jak zaznaczył, musimy się przyzwyczaić, że takie skoki będą coraz częściej występować.

Wyjaśnił, że mimo ataków mrozu tegoroczna zima jest z temperaturą powyżej normy. – Grudzień był ciepły, luty przed nami i on może te zimę wyrównać – oznajmił. – Prognozy długoterminowe mówią, że może być napływ konkretnego mroźnego powietrza z północy i ze wschodu, gdzie temperatury mogą wskazać -28 stopni – powiedział.

Silne mrozy również w Warszawie


Walijewski poinformował, że w Warszawie mogą to być nawet wartości rzędu -15 st. – Ta zima jeszcze pokaże swoje prawdziwe oblicze śnieżne i groźne. Wartości w nocy mogą być naprawdę bardzo niskie – ostrzegł.

Kiedy wiosna?


Pytany, kiedy przyjdzie wiosna odparł, że już marzec będzie z temperaturą powyżej normy i kwiecień również. – W marcu możemy oczekiwać wiosny, gdzie nie będzie ujemnych temperatur, w marcu wiosna powinna przyjść – zakończył.

źródło:
Zobacz więcej