RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Młynarska ostro o Owsiaku ws. aborcji: Jesteś dziadersem

Szef WOŚP Jerzy Owsiak podpadł dziennikarce (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Szef WOŚP Jerzy Owsiak podpadł dziennikarce (fot. PAP/Radek Pietruszka)

„Jurku Owsiaku, jesteś dziadersem. Kochanym, uwielbianym, za którego wiele z nas dałoby się pokroić. Ale jesteś dziadersem” – napisała na Facebooku Paulina Młynarska w nawiązaniu do słów szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na temat aborcji.

Owsiak: Ja i żona nie zgadzamy się z nową ustawą antyaborcyjną. Internauci odpowiadają

„My z żoną, ja i Dzidzia, jesteśmy przeświadczeni, że poprzednia ustawa antyaborcyjna funkcjonowała. Ale nie zgadzamy się z tą najnowszą ustawą,...

zobacz więcej

– Nie jesteśmy świrami, wariatami, którzy mówią, że aborcja ma być na pstryknięcie. To jest absolutnie nadużycie – oświadczył prezes WOŚP, komentując opublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października ubiegłego roku w sprawie przepisów antyaborcyjnych.

Owsiak dodał, że nie zgadza się z „tą najnowszą ustawą”, choć tak naprawdę nie ma żadnej nowej ustawy na ten temat. – Jest restrykcyjna, nie powstała w wyniku żadnego dialogu – przekonywał.

Odpowiedziała mu dziennikarka Paulina Młynarska. „Jurku Owsiaku, jesteś dziadersem. Kochanym, uwielbianym, za którego wiele z nas dałoby się pokroić. Ale jesteś dziadersem. Świadczy o tym łatwość, z jaką w czasie, gdy Polki masowo protestują przeciw sadystycznej ustawie antyaborcyjnej, rzucasz hasło »aborcja na pstryk« i opowiadasz się za zgniłym kompromisem” – napisała na Facebooku.

Jurku Owsiaku, jesteś dziadersem. Kochanym, uwielbianym, za którego wiele z nas dałoby się pokroić. Ale jesteś...

Opublikowany przez Paulina Młynarska Środa, 3 lutego 2021


„Można odnieść wrażenie, że swojego stanowiska w tak ważnej, dramatycznej sprawie nie przemyślałeś. Tacy właśnie są dziadersi: tzw. »kwestie kobiece« są dla nich tak błahe, tak drugorzędne, że w sumie nie warte głębszej refleksji” – oceniła.

Młynarska dodała, że to nie pierwszy raz, gdy Owsiakowi „wypsnęła się ta uogólniona w całym pokoleniu pogarda”. „Pamiętamy. To, dlaczego kobieta decyduje się przerwać ciążę, nie podlega Twojej ocenie. Jest to sprawa wyłącznie pomiędzy nią, jej partnerem i jej lekarzem/lekarką. Takie są cywilizowane standardy w krajach, w których kobiety nie są uważane za niezdolny do samodzielnego myślenia inwentarz, będący własnością przemądrzałych dziadersów. Cholernie przykro. I tyle” – zakończyła swój wpis.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej