RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Maląg: Ponad milion wniosków o świadczenie 500 Plus

500 Plus przysługuje od narodzin do 18 lat (fot. Forum/Krystian Maj)
500 Plus przysługuje od narodzin do 18 lat (fot. Forum/Krystian Maj)

Rodzice złożyli już ponad milion wniosków o 500 Plus na nowy okres świadczeniowy – poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Przyznanych zostało już blisko 65 tys. świadczeń.

Ważna zmiana w 500 Plus weszła w życie. Co zrobić, by nie wstrzymano świadczenia?

Rozpoczęło się przyjmowanie nowych wniosków o wypłaty z programu 500 Plus w 2021 r. Zmiana dotyczy wszystkich osób korzystających ze świadczenia....

zobacz więcej

Milion wniosków resort odnotował o godz. 9. Najchętniej wybieraną drogą ich składania jest bankowość elektroniczna (875,5 tys. wniosków), portal Empatia (80 tys.) i PUE ZUS (50,1 tys.).

Jak ujawniła szefowa MRiPS, prawie 65 tys. świadczeń już zostało przyznanych.

W tym roku. konieczne jest złożenie wniosku o 500 Plus na nowy okres świadczeniowy. Prawo do świadczenia będzie ustalane na okres od 1 czerwca tego roku do 31 maja następnego roku kalendarzowego. 

Osoby, które do 30 kwietnia złożą kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek, świadczenie za czerwiec będą miały przyznane i wypłacone najpóźniej do 30 czerwca.

Przeczytaj też: Premier wyjaśnia, czym będzie Nowy Ład


Od 1 kwietnia możliwe będzie złożenie wniosku w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Samo złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

źródło:

Zobacz więcej