RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Co dalej z Nawalnym? Sąd podjął decyzję [WIDEO]

Sąd w Moskwie nakazał we wtorek, by wyrok 3,5 roku w zawieszeniu wobec Aleksieja Nawalnego, wydany w 2014 roku, zamienić na bezwzględne wykonanie kary, a więc pozbawienie wolności. O taką zamianę kary wnosiły rosyjskie służby więzienne.

Nie wiadomo, gdzie znajduje się zatrzymana żona Nawalnego

Nie wiadomo, gdzie znajduje się żona rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, Julia Nawalna, zatrzymana w niedzielę podczas protestów w...

zobacz więcej

Twierdziły one, że Nawalny naruszał warunki, które obowiązywały go podczas okresu próby.

W 2014 roku Nawalny został skazany na 3,5 roku kolonii karnej w zawieszeniu za domniemaną defraudację funduszy francuskiej firmy Yves Rocher. W tym procesie współoskarżonym był jego brat Oleg Nawalny, któremu sąd nie zawiesił wykonania kary i który odbył wyrok w kolonii karnej. Obaj nie przyznawali się do winy.

Sąd nakazał, by przy karze pozbawienia wolności uwzględnić czas, gdy Nawalny znajdował się przez 10 miesięcy miesięcy w areszcie domowym w 2014 roku.

Oznacza to, że wyrok 3,5 roku kolonii o reżimie ogólnym będzie skrócony o około 10 miesięcy. Nawalny powinien odbywać karę pozbawienia wolności przez dwa lata i osiem miesięcy.

Adwokaci rosyjskiego opozycjonisty zapowiedzieli apelację.

Czytaj także: Protesty w Rosji w obronie Nawalnego. Tysiące zatrzymanych

Zobacz też: Sukces filmu Nawalnego o Putinie. W TVP Info obejrzało go ok. 600 tys. widzów

źródło:

Zobacz więcej