RAPORT

Pogarda

Strzały na ulicy w Olsztynku

Złodzieje próbowali uciec przed policją (fot. Policja warmińsko-mazurska)
Złodzieje próbowali uciec przed policją (fot. Policja warmińsko-mazurska)

Najnowsze

Popularne

W Olsztynku (woj.warmińsko-mazurskie) policjanci oddali strzały w kierunku złodziei, którzy zostali przyłapani na gorącym uczynku – kradli katalizator z samochodu. Policja nie podaje, ile strzałów oddano, nie wskazuje też, czy ktoś został ranny.

Pijany spowodował kolizję. Jechał kradzionym samochodem, nie miał uprawnień

Policjanci z podpoznańskiego Swarzędza zatrzymali 27-latka, który pijany spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało, że auto, którym...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie Tomasz Markowski poinformował w komunikacie, że strzelanina miała związek z kradzieżą katalizatora z auta.

„Dwaj młodzi mężczyźni zostali zaskoczeni przez policjantów w poniedziałek wieczorem w Olsztynku na jednej z ulic. Jednak gdy zobaczyli naprzeciwko siebie policjantów, nie mieli ochoty dać za wygraną. Nie dość, że nie reagowali na polecenia funkcjonariuszy i ostrzeżenia użycia wobec nich środków przymusu bezpośredniego, to podjęli próbę ucieczki samochodem i potrącenia blokującego im drogę funkcjonariusza, narażając go na poważne obrażenia” – poinformował Markowski dodając, że takie zachowanie mężczyzn zmusiło policjantów do użycia broni.

„Strzały uszkodziły auto na tyle, że po krótkiej jeździe zostało zatrzymane na pobliskiej stacji paliw. Obezwładnieni i zatrzymani zostali również siedzący w nim mężczyźni. Okazali się nimi 27 i 22-latek. Obaj to mieszkańcy województwa mazowieckiego” – podał rzecznik policji.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a ich auto zabezpieczono.

„Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy jest analizowany. Na tej podstawie mężczyźni mogą usłyszeć zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mogą odpowiedzieć również za czynną napaść na policjanta, co podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10” – podał Markowski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej