RAPORT

Pogarda

Kłopoty Mansona po oskarżeniach o przemoc. Producenci zrywają kontrakty

Evan Rachel Wood i Marylin Manson (fot. John Shearer/WireImage)
Evan Rachel Wood i Marylin Manson (fot. John Shearer/WireImage)

Najnowsze

Popularne

Wytwórnia Loma Vista Recordings nie będzie kontynuować współpracy z Marilyn Mansonem. Piosenkarz wykonujący muzykę hard rock i heavy metal przestanie także grać w dwóch amerykańskich serialach telewizyjnych. Producenci zrywają z nim kontrakty po tym, jak jego była narzeczona, Evan Rachel Wood potwierdziła, że Manson stosował wobec niej przemoc. Plotki na ten temat pojawiały się od lat.

Muzycy Decapitated bez zarzutów. Mogą wracać do Polski

Amerykańska prokuratura wycofała zarzuty wobec polskiego zespołu death metalowego Decapitated. Na czterech członkach grupy ciążyło podejrzenie...

zobacz więcej

Związek Wood i Mansona trwał trzy lata i od początku budził kontrowersje, głównie ze względu na dzielącą ich różnicę wieku. Para zaczęła spotykać się, gdy aktorka miała zaledwie 18 lat, natomiast muzyk 36. W 2010 roku Wood i Manson zaręczyli się, jednak wkrótce po tym ich związek się rozpadł.

Przez lata pojawiały się plotki na temat przemocy, jaką Manson miał stosować wobec swojej znacznie młodszej partnerki. Ona sama opowiadała o toksycznej relacji z mężczyzną, który miał stosować wobec niej przemoc seksualną, jednak nigdy nie wyjawiła tożsamości oprawcy.

Aż do teraz.

W zamieszczonym właśnie na Instagramie poście aktorka wyznała, że to słynny heavy metalowy wokalista maltretował ją, gdy byli razem.

„Moim oprawcą był Brian Warner, znany światu jako Marilyn Manson. Zaczął mnie uwodzić, kiedy byłam nastolatką i potwornie się nade mną znęcał przez wiele lat. Zostałam poddana praniu mózgu i manipulacji, aż stałam się mu podległa. Skończyłam z życiem w strachu przed odwetem, oszczerstwami i szantażem. Jestem tu, by zdemaskować tego niebezpiecznego człowieka i wezwać liczne branże, które go wspierały przez lata, zanim zrujnuje kolejne życia” – napisała Wood.

Szokujące wyznanie aktorki odbiło się w mediach głośnym echem, doprowadziło też do tego, że inne kobiety zaczęły wyjawiać, że również padły ofiarą przemocy ze strony Mansona. Wood opublikowała w instagramowej relacji świadectwa m.in. Ashley Lindsay Morgan, Sarah McNeilly i Ashley Walters. Sprawę skomentować postanowili znani przyjaciele i współpracownicy gwiazdy.

„Stoję ramię w ramię z Evan Rachel Wood i innymi odważnymi kobietami, które się ujawniły. Potrzeba lat, zanim wyzdrowieją, dlatego życzę im siły na ich drodze do odzyskania zdrowia. Niech prawda zostanie ujawniona. Niech proces gojenia ran się rozpocznie” - napisała na Twitterze Rose McGowan - jedna z pierwszych kobiet, które otwarcie mówiły o wykorzystywaniu seksualnym w branży filmowej i zdemaskowały Harveya Weinsteina. Wesprzeć Wood postanowili także inni jej koledzy i koleżanki po fachu, m.in. Selma Blair, Josh Gad, Wil Wheaton, Anna Paquin, Mara Wilson czy Marg Helgenberger.

„Pracowałam z Evan Rachel Wood, gdy miała 14 lat i już wtedy wiedziałam, że mam do czynienia z niezwykle utalentowaną młodą aktorką. Obrzydza mnie fakt, że jej sławny oprawca wykorzystał jej niewinność. Tak strasznie mi przykro, Evan. Siła i talent nie mogą zostać pokonane” – napisała gwiazda serialu „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas” Oświadczenie w tej sprawie zamieściła również Susan Rubio, senator Kalifornii.

Były polityk PO odchodzi z urzędu. Jest podejrzany o przemoc wobec rodziny

Zastępca dyrektora jednego z departamentów opolskiego urzędu marszałkowskiego i do niedawna prominentny polityk PO w regionie, Jacek N., podejrzany...

zobacz więcej

„Jako ofiara przemocy byłam przerażona, gdy dowiedziałam się o tych zarzutach. Musimy stanąć po stronie ofiar. Wiemy, że prawie zawsze są odizolowane od bliskich, co znacznie utrudnia ucieczkę lub szukanie sprawiedliwości. Ofiarom zwykle się nie wierzy lub się je ucisza, więc kiedy odważą się mówić, musimy je wspierać. Zarzuty stawiane Mansonowi, znanemu również jako Brian Hugh Warner, muszą zostać potraktowane poważnie i dokładnie zbadane. Jeśli organy ścigania tego nie zrobią, zawiedziemy nie tylko te kobiety, które padły już jego ofiarą, ale także te, które mogą być jego ofiarami w przyszłości. Nie możemy do tego dopuścić” – ogłosiła na Instagramie Rubio.

Wyznanie Wood będzie zapewne sporo kosztować Mansona - i to nie tylko w kontekście utraty i tak wątpliwego wizerunku. Wytwórnia Loma Vista Recordings ogłosiła właśnie, że nie ma zamiaru kontynuować współpracy ze skompromitowanym artystą.

„W świetle dzisiejszych niepokojących zarzutów Evan Rachel Wood i innych kobiet, które nazywają Mansona swoim oprawcą, Loma Vista zaprzestanie dalszej promocji jego obecnego albumu ze skutkiem natychmiastowym. Ze względu na wprowadzone zmiany, zdecydowaliśmy się również nie współpracować z Mansonem przy żadnych projektach w przyszłości” – oświadczyła wytwórnia.

Przeczytaj także: Miesiącami katował pasierbice, matka nie reagowała

Piosenkarz stracił też role w dwóch amerykańskich serialach: trzecim sezonie dramatu fantasy „Amerykańscy bogowie”, gdzie grał lidera zespołu death metalowego (zdążył pojawić się w pierwszym odcinku, w drugim już go nie będzie) oraz serialu Creepshow (horror).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej