SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Maciej Stuhr opuszcza Polskę? „Może trzeba rzucić ten kraj”

Maciej Stuhr o Strajku Kobiet i sytuacji w Polsce (fot. Getty Images/Getty Images for EFA)
Maciej Stuhr o Strajku Kobiet i sytuacji w Polsce (fot. Getty Images/Getty Images for EFA)

„Może trzeba rzucić kraj, wyjechać w cholerę, żyć gdzie indziej, przestać się zamartwiać tym, co się dzieje w Polsce?” – mówi w wywiadzie dla „Wprost” Maciej Stuhr. Znany z antyrządowych poglądów aktor zaznacza, że ma coraz mniej sił, by protestować, za to ma coraz większe przyzwolenie dla agresywnych i wulgarnych haseł Strajku Kobiet.

Młody Stuhr: Polsko, ropiejący wrzodzie na samym środku europejskiej dupy!

– Trudno ogarnąć rozumem sytuację w Polsce – stwierdził Maciej Stuhr, komentując wynik eurowyborów. Dwie godziny po ogłoszeniu wstępnych danych...

zobacz więcej

Gdy w 2016 r. Maciej Stuhr żartował publicznie z katastrofy smoleńskiej, wyrósł na jednego z głównych krytyków rządu. Od tamtej pory chętnie atakował Zjednoczoną Prawicę, wytykał błędy i pojawiał się na manifestacjach.

Teraz w rozmowie z tygodnikiem stwierdził, że może najwyższy czas opuścić Polskę. „Bo czy nie szkoda życia na to? Właśnie takie miałem myśli po przebudzeniu, choć pewnie one zaraz mi przejdą” – zaznaczył.

Zapytany, czy poważnie myśli o emigracji, powiedział, że ma wielu znajomych, którzy albo „myślą o tym śmiertelnie poważnie, albo już swoje myśli wprowadzili w czyn i wyjechali”.

Zobacz także:  Zdewastowano kolejny kościół. Policja szuka wandali

Aktor ujawnił, że analizują z żoną, „czy nie warto byłoby pokazać dzieciom jakiejś innej rzeczywistości”. Podkreślił jednak, że jak do tej pory są to raczej rozważania, a nie konkretne decyzje.

Strajk Kobiet demoluje Warszawę. Mamy stanowisko warszawskiego ratusza

Po ostatnich protestach Strajku Kobiet internet obiegły nagrania demonstrantów wybijających witryny reklamowe, rozlewających czerwoną farbę przed...

zobacz więcej

Maciej Stuhr przyznał również, że jego zapał do protestowania słabnie. Ocenił jednak, że prawdopodobnie dalej będzie „wychodził na ulice”. „Ale też cieszę się, że jest tak dużo młodych ludzi, którzy poczuli, że muszą się na ten temat wypowiedzieć” – powiedział.

Zaznaczył, że w poprzednich latach na antyrządowych marszach pojawiali się głównie ludzie starsi. Teraz to się zmieniło.

Zobacz także:  Strajk Kobiet. Nawołują do podpalania kościołów? Posłanka PO: To nie żadna przemoc

Na pytanie, czy jest zwolennikiem ostrych, wulgarnych haseł używanych przez Strajk Kobiet, aktor odpowiedział: „To dla mnie osobiście jest też niespodzianka, jak mogą się modyfikować poglądy, bo gdyby mnie pani zapytała o to rok temu, odpowiedziałbym, że nie należy używać takiego języka w dyskursie publicznym. Natomiast to, co wydarzyło się jesienią, zmieniło moje nastawienie”.

źródło:
Zobacz więcej