RAPORT

Pogarda

Marta Lempart: Niedługo mnie zabraknie

Lempart przyznała, że nie jest sympatyczna (fot. PAP/Piotr Nowak)
Lempart przyznała, że nie jest sympatyczna (fot. PAP/Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Na pewno na jakimś etapie mnie w końcu zabraknie, władza próbuje różnych technik – oznajmiła liderka proaborcyjnego Strajku Kobiet Marta Lempart. Powiedziała też, że jej ruch nie używa przemocy. Odpowiedziała też na pytanie, czy szkodzi wizerunkowo protestującym.

„Strajk Kobiet” zdewastował siedzibę Radia Poznań. Wcześniej zaatakowali dziennikarza

Podpalona wycieraczka, pomalowany domofon, ogrodzenie zaklejone banerami i wrzucone petardy – to obraz po sobotnim proteście „Strajku Kobiet” na...

zobacz więcej

Liderka proaborcyjnych protestów była gościem rp.pl. Oznajmiła, że Strajk Kobiet „chce, żeby rząd sobie poszedł”. – Ten ruch protestu, który powstał po 22 października, chce obalić rząd. Bierzemy to pod uwagę w kontekście postulatów – mówiła zaznaczając, że jej ruch jest „bez przemocy”.

Odniosła się też do słów byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego, który stwierdził, że nie zgadza się z Lempart. Oznajmiła, że nie ma sporu z Rzeplińskim. – Są sprawy, o których nie rozmawiamy, ale co do rzeczy zasadniczych w obszarze demokracji i konstytucji się absolutnie zgadzamy, to pozorna sprzeczność – powiedziała.

Lempart była też pytana, czy szkodzi wizerunkowo Strajkowi Kobiet i czy nie przesadza z zachowaniem. – Nie jestem osobą z natury sympatyczną, nie ma co udawać, że moja ekspresja i moje emocje pasują wielu osobom. To, co jest naszą rolą, to pokazywanie różnych ludzi i emocji. To, że mój sposób walki wysuwa się na główny obraz, jest dla nas trudne – mówiła.

Według Marty Lempart z badań „wychodzi, że mój wizerunek nie szkodzi na tyle, że trzeba będzie mnie wymienić na kogoś innego”.

Liderka aborcyjnych protestów stwierdziła, że niedługo może jej zabraknąć. – Jak mnie zabraknie, a zabraknie, bo w końcu władza zmieni zdanie odnośnie tego, żeby mnie nie dotykać i udawać, że nie istnieję, cokolwiek bym robiła. Mnie zabraknie na pewno na jakimś etapie, władza próbuje różnych technik – oznajmiła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej