RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pies już trzeci miesiąc czeka przed domem na pana chorego na COVID-19

Kundelek Billy czeka na swojego pana (fot. TT/Repubblica.it)
Kundelek Billy czeka na swojego pana (fot. TT/Repubblica.it)

W Lombardii na północy Włoch od ponad dwóch miesięcy pies czeka codziennie od rana do wieczora przed domem na swojego pana, który leży w szpitalu chory na COVID-19. Jego właściciel, ochotnik Obrony Cywilnej, wraca już do zdrowia.

Zaatakował go krokodyl. Gołymi rękami zdołał otworzyć pysk gada i wyjąć głowę

Niezwykłą odwagą wykazał się Australijczyk, który w czwartek w stanie Queensland został ugryziony w głowę przez krokodyla. Mężczyzna gołymi rękami...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

O mieszańcu o imieniu Billy z miasteczka Dorno koło Pawii napisano w lokalnym dzienniku „Provincia Pavese”.

Od listopada zeszłego roku każdego ranka stęskniony za swoim panem pies wyciąga z domu swój kocyk, poduszkę i kołderkę i układa się na nich przy furtce. Przez cały dzień nie sposób go stamtąd ruszyć – relacjonuje gazeta. Udaje się to dopiero, gdy zapada zmierzch. Wtedy bratankowie chorego mężczyzny z trudem przekonują Billy'go, by wszedł do domu.

Bardzo mi go brakuje. To bezcenny i niezastąpiony towarzysz – powiedział 55-letni Marco Maiolani, który długo przebywał na oddziale intensywnej terapii z powodu COVID-19, a teraz przechodzi w szpitalu rehabilitację.

– Jeszcze trochę cierpliwości i wrócę do normalnego życia. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł pogłaskać mojego Billy'ego – podkreślił mężczyzna.

Rodzina przysyła mu zdjęcia i nagrania przedstawiające jego psa, który godzinami czuwa przed domem, czekając na niego.

Czytaj więcej: Piła. Ryś spacerował po mieście [WIDEO]

źródło:

Zobacz więcej