RAPORT

Pogarda

Owsiak: Ja i żona nie zgadzamy się z nową ustawą antyaborcyjną. Internauci odpowiadają

Jerzy Owsiak (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Jerzy Owsiak (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

„My z żoną, ja i Dzidzia, jesteśmy przeświadczeni, że poprzednia ustawa antyaborcyjna funkcjonowała. Ale nie zgadzamy się z tą najnowszą ustawą, która jest restrykcyjna i powstała bez żadnego dialogu” – stwierdził Jerzy Owsiak cytowany na oficjalnym profilu WOŚP na Twitterze. Internauci zwrócili uwagę, że nie ma żadnej nowej ustawy.

Rzeczniczka PiS: Orzeczenie TK jest zgodne z polską konstytucją

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, dotyczące przepisów tzw. ustawy antyaborcyjnej, jest absolutnie w pełni zgodne i konsekwentne z dotychczasową...

zobacz więcej

W Dzienniku Ustaw został opublikowany wyrok TK z 22 października ub. roku ws. przepisów antyaborcyjnych, a w Monitorze Polskim jego uzasadnienie. TK wskazał w uzasadnieniu, że prawdopodobieństwo ciężkich wad płodu nie jest wystarczające dla dopuszczalności aborcji.

Po publikacji wyroku stracił moc przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, co TK w październiku uznał za niekonstytucyjne.

Głos w sprawie zabrał Jerzy Owsiak, który stwierdził, że on i jego żona nie zgadzają się z „najnowszą ustawą, która jest restrykcyjna i powstała bez żadnego dialogu”. Wielu internautów zwróciło uwagę, że nie ma żadnej nowej ustawy.

Część komentujących, nie zgodziła się ze stwierdzeniem, że „poprzednia ustawa antyaborcyjna funkcjonowała”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej