RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowy okres świadczeniowy programu Rodzina 500 Plus. Nowa forma naboru wniosków

Rozpoczął się elektroniczny nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy (fot. Shutterstock/fizkes)
Rozpoczął się elektroniczny nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy (fot. Shutterstock/fizkes)

Od północy złożono już ponad 140 tysięcy wniosków o świadczenie z programu Rodzina 500 Plus – poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. W poniedziałek rozpoczął się elektroniczny nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy.

Ważna zmiana w 500 Plus weszła w życie. Co zrobić, by nie wstrzymano świadczenia?

Rozpoczęło się przyjmowanie nowych wniosków o wypłaty z programu 500 Plus w 2021 r. Zmiana dotyczy wszystkich osób korzystających ze świadczenia....

zobacz więcej

Szefowa resortu przypomniała, że wnioski drogą elektroniczną można składać za pośrednictwem portalu Empatia, poprzez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Wnioski drogą papierową będzie można składać od 1 kwietnia.

– Na tę chwilę mamy złożonych już ponad 140 tysięcy wniosków. Składamy – przypominam – wnioski od dziś elektroniczną. Zachęcam państwa do tej formy składania wniosków. Ta forma jest szybka. Część wniosków już została dzisiaj rozpatrzona i świadczenia zostały przyznane – powiedziała szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Świadczenie z programu przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18. roku życia. Świadczenie obejmuje zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej.

źródło:
Zobacz więcej