RAPORT

Tusk kontra Tusk

Ocieplenie i atak zimy. W lutym 20 stopni mrozu

Lekkie ocieplenie, a później ponowny atak zimy. Tak w prognozach zapowiada się początek lutego. Powrócą też siarczyste mrozy. Prognozuje się nawet spadek temperatury poniżej -20 st. i intensywne opady śniegu.

Ekstremalna fala mrozu powraca. Synoptyk mówi o dwóch szczególnie zimnych okresach

Początek 2021 roku pokazał zimę, jakiej w wielu miejscach Polski nie widziano od lat. Kilkadziesiąt centymetrów śniegu i kolejne kilkadziesiąt...

zobacz więcej

Orientacyjną prognozę pogody na pierwszy tydzień lutego wydał IMGW. Kilka dni wcześniej Instytut informował o tym, że w lutym czekają nas silne mrozy. W związku z tym poinformował o prognozie pogody długoterminowej; wynika z niej, że każdy kolejny tydzień lutego będzie coraz zimniejszy.

Jaka pogoda w lutym?


Z analiz synoptyków wynika, że poniedziałek będzie kontynuacją zimowej aury. Dobrą wiadomością jest ta, że będzie dużo słońca. Opady śniegu możliwe na północy kraju.

Z kolei noc z poniedziałku na wtorek będzie wyjątkowo mroźna: na wschodzie około -15 st., w centrum od -8 do -6 st., najcieplej będzie nad morzem, -3 st.

We wtorek zdecydowanie mniej słońca. Na północy kraju obficie popada śnieg. W pozostałej części deszcz ze śniegiem i marznący deszcz lub mżawka powodująca gołoledź.

W ciągu dnia mróz na Podlasiu; najcieplej na Śląsku, 3 st. Nad morzem porywisty wiatr. Noc z wtorku na środę cieplejsza, od -7 st. na Suwalszczyźnie do 1 na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

IMGW prognozuje lekkie ocieplenie w środę i czwartek, lecz na północnym wschodzie utrzyma się zimowa pogoda z opadami śniegu. Będzie też ślisko. Od -9 st. na północnym wschodzie, ok -2 w centrum, do 3 st. na południu i południowym zachodzie. Z kolei noc z czwartku na piątek to ponowne ochłodzenie. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu silny mróz do –15 st. w centrum –6 st., najcieplej w Małopolsce: 1 st.

Następny weekend będzie równie zimny, co ten miniony. Popada śnieg. W nocy do -17 st. na Podlasiu i -5 st. W centrum. W dzień od - st. na północnym wschodzie, -4 w centrum do 3 st. na południu i południowym zachodzie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej