RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

WOŚP gra ze Strajkiem Kobiet. „Owsiak podpisał się pod postulatem aborcji na żądanie”

Jerzy Owsiak, zapraszając ideowo do współpracy Strajk Kobiet, podpisał się pod postulatem aborcji na życzenie, co dla mnie jest schizofrenią – powiedział w programie „#Jedziemy” w TVP Info Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w KPRM. – Skoro mówimy, że trzeba pomagać dzieciakom, które się dopiero co urodziły, a z drugiej strony, że można dokonywać aborcji ot, tak, to coś tu się nie zgadza – dodał.

Hasło „To jest wojna” przesłaniem WOŚP. Owsiak promuje proaborcyjną symbolikę

Obraz z hasłami „Jesteśmy mocni, to jest wojna” i symbolem tzw. Strajku Kobiet wystawił na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sam szef...

zobacz więcej

W niedzielę 31 stycznia odbył się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lider orkiestry Jerzy Owsiak poinformował, że w tym roku Orkiestra gra razem ze Strajkiem Kobiet.

W TVP Info Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w KPRM, był pytany, czy zdziwiło go, że Jerzy Owsiak gra ze Strajkiem Kobiet. – Znając poglądy Owsiaka, nie bardzo mnie to zdziwiło – oznajmił polityk.

W jego ocenie Owsiak „zaszkodził WOŚP, instytucji, którą sam budował prze lata”. – Bo Strajk Kobiet to instytucja nieformalna, która ma jasne poglądy. Zdaniem liderek Strajku aborcja powinna być w Polsce na życzenie, niezależnie od przyczyn – mówił Andruszkiewicz.

– Owsiak, zapraszając ideowo do współpracy Strajk Kobiet, podpisał się pod postulatem aborcji na życzenie, co dla mnie jest schizofrenią. Skoro mówimy, że trzeba pomagać dzieciakom, które się dopiero co urodziły, a z drugiej strony, mówimy, że można dokonywać aborcji ot, tak, to coś tu jest nie tak – powiedział.

Andruszkiewicz o Hołowni: Dawno stracił ten wizerunek


Odnosząc się z kolei do lidera Polski 2050 Szymona Hołowni Andruszkiewicz powiedział, że to „TVN-owski celebryta, który zmienia poglądy według aktualnej potrzeby”. – Nie zdziwię się, że jeśli z sondaży wyjdzie, że trzeba mówić o aborcji na życzenie, to będzie tak mówił. W mojej opinii dawno stracił wizerunek, który budował – oparty na chrześcijańskich wartościach – ocenił.

Mówiąc o Marcie Lempart sekretarz stanu w KPRM mówił z kolei, że może trafić w przyszłości na listy zjednoczonej opozycji. – W mojej ocenie osoba, która opiera swoją politykę uliczną na przemocy, wulgaryzmach i straszeniu innych nie powinna mieć przyzwolenia od kogokolwiek – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej