RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Protesty w Wiedniu przeciwko koronarestrykcjom. Doszło do starć z policją

Około 10 tys. osób protestowało w Wiedniu przeciw restrykcjom epidemicznym w Austrii. Demonstranci starli się z policją, rannych zostało co najmniej czterech funkcjonariuszy.

W Austrii posypały się mandaty. Wśród ukaranych turyści z Polski

Austriacka policja ukarała mandatami 96 obcokrajowców z całej Europy, w tym z Polski, w ośrodku narciarskim St. Anton w Alpach. Przebywający tam...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Wielu demonstrantów nie miało masek ochronnych i nie zachowywało obowiązującego dystansu od innych. Policja ogłosiła rozwiązanie zgromadzenia i wezwała jego uczestników do rozejścia się. Gdy tłum podzielił się na mniejsze grupy, doszło do starć z siłami porządkowymi.

Policja zatrzymała co najmniej 10 osób i spisała dane ponad 800, którym grożą kary za złamanie przepisów związanych restrykcjami epidemicznymi.

– W zgromadzeniu uczestniczyli chuligani, osoby związane z radykalną prawicą, ale także rodziny. Policjanci wykonali dobrą pracę – powiedział minister spraw wewnętrznych Austrii Karl Nehammer.

Od 26 grudnia w Austrii obowiązuje trzeci ogólnokrajowy lockdown. Od wybuchu epidemii zgłoszono w tym kraju ponad 414 tys. przypadków zakażeń; 7721 osób z Covid-19 zmarło.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej