RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lewica przekracza kolejną granicę. Posłanka za zabijaniem narodzonych chorych dzieci

- Rodzą się dzieci z bezmózgowiem, bezczaszkowiem. Jeśli takie dzieci będą się teraz rodzić, to wielka szkoda, że nie ma prawa o eutanazji, bo lepiej byłoby takie dziecko za pomocą zastrzyku pozbawić życia, niż pozwolić żeby w męczarniach konało, w konwulsjach i bólu - stwierdziła w programie „Strefa Starcia” posłanka Lewicy Joanna Senyszyn.

Rzepliński: Nie zgadzam się z Martą Lempart

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński stwierdził, że nie zgadza się z liderką Strajku Kobiet Martą Lempart i metodami,...

zobacz więcej

Goście programu „Strefa Starcia” w TVP Info dyskutowali o protestach organizowanych przez Strajk Kobiet po wyroku TK ws. aborcji eugenicznej.

Rzeczniczka Prawicy Rzeczypospolitej Lidia Sankowska-Grabczuk przypomniała, że to naukowe podręczniki mówią o tym, iż życie człowieka rozpoczyna się od poczęcia. – Czy państwo zdają sobie sprawę z tego, że większość wad rozwojowych dzieci, bardzo poważnych, śmiertelnych, jest diagnozowanych po urodzeniu dziecka? Zatem: czy kolejnym krokiem dla Lewicy eutanazja dla dzieci? — pytała.

Posłanka Lewicy Joanna Senyszyn nie zaprzeczyła. Stwierdziła, że „jeśli będą się rodziły dzieci z bezmózgowiem”, to „wielka szkoda, że nie ma prawa do eutanazji”.

Zobacz także: W Dzienniku Ustaw opublikowano wyrok TK ws. przepisów o aborcji

źródło:
Zobacz więcej