RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Masakra w domu. Wśród ofiar są dzieci

Godzinę przed strzelaniną dom odwiedził policjant (fot. (St. Paul Police Department))
Godzinę przed strzelaniną dom odwiedził policjant (fot. (St. Paul Police Department))

Najnowsze

Popularne

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zginęło w strzelaninie w St. Paul w amerykańskim stanie Minnesota. Policja poszukuje sprawcy.

Nauczyciel szukał płatnego zabójcy, który zabiłby jego matkę

Nauczyciel ze szkoły średniej w amerykańskim stanie Kentucky usiłował zatrudnić płatnego zabójcę, żeby ten pozbył się jego matki. Został...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w sobotę wczesnym popołudniem czasu lokalnego. Wezwani policjanci znaleźli w jednym z domów ofiary strzelaniny. Dwie osoby – około 30-letnia kobieta oraz kilkunastoletnia dziewczynka – były martwe. Ranny chłopiec w wieku od 8 do lat 12 został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł kilka godzin później w wyniku odniesionych obrażeń.

Śledczy ustalają okoliczności tragedii. Rzecznik policji w St. Paul sierż. Mike Ernster oświadczył, że około godzinę przed strzelaniną dom odwiedził funkcjonariusz w ramach kontroli rodzin otrzymujących pomoc społeczną.

– Został wezwany przez zmartwionego członka rodziny z innego stanu, który poprosił o sprawdzenie co się tam dzieje. Policjant rozmawiał z kobietą przez drzwi. Odpowiedziała mu, że wszystko z nią w porządku – mówił Ernster.

Policja uważa, że kobieta, która rozmawiała z mundurowym to ta sama, której ciało później znaleziono. Trwa poszukiwanie zabójcy.

Komendant policji w St. Paul Todd Axtell nazwał strzelaninę „bezsensowną tragedią, która złamała nam serce”. – Śledczy będą pracowali non stop dopóki nie znajdą odpowiedzialnej za nią osoby – obiecał.

Czytaj więcej: „Absolutna samoobrona”. 18-latek oskarżony o dwa zabójstwa nie przyznaje się do winy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej