RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Debata po filmie Nawalnego o posiadłości Putina [WIDEO]

W TVP Info, na specjalne życzenie widzów, ponownie wyemitowano film rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego o posiadłości prezydenta Rosji Władimira Putina. Po filmie w studiu odbyła się debata z udziałem historyka USKW prof. Wiesława Wysockiego, dziennikarki Telewizji Polskiej Marii Przełomiec oraz byłej korespondentki TVP w Moskwie Arlety Bojke.

Film Nawalnego o posiadłości Putina. Powtórka na prośbę widzów

Dziś o 20:15 w TVP Info, na specjalne życzenie widzów, będzie można obejrzeć film rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego o posiadłości...

zobacz więcej

– Warto pamiętać, że prezydent Putin dysponuje dzisiaj wielkimi rezydencjami. (…) Natomiast żadna z tych posiadłości nie może się równać z pałacem Putina. To zadęcie wielkie jest czymś niezwykłym – powiedział prof. Wysocki.

Maria Przełomiec oceniła, że film Nawalnego jest dobrze udokumentowany. Zauważyła, że rosyjski opozycjonista bardzo dokładnie pokazał korupcyjne powiązania prezydenta Rosji z jego dawnymi towarzyszami.

Zdaniem Arlety Bojke w filmie najbardziej interesujący jest mechanizm obsługi interesów Putina. – Kiedy rzecznik Władimira Putina mówił o tym, że to nie jest jego pałac i kiedy sam Władimir Putin mówił, że ten pałac do niego nie należy, to było już jasne z tego filmu, że to nie jest zapisane na niego. I właśnie na tym polega cała sztuka, tego filmu również, że udało się to wszystko wytłumaczyć w jaki sposób te pieniądze przepływają – powiedziała.

Czytaj także: Szef RE apeluje do Putina o uwolnienie Nawalnego. Zapowiada „strategiczną debatę”

źródło:
Zobacz więcej