RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Strajk Kobiet: Brzydkie słowa? Wyp***lać to program polityczny

Strajk Kobiet powołuje się na Danutę Kuroń (fot. Piotr Lapinski/NurPhoto via Getty Images)
Strajk Kobiet powołuje się na Danutę Kuroń (fot. Piotr Lapinski/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

„Brzydkie słowa? Powtórzmy za fantastyczną Danutą Kuroń, która jest z nami, działa w Radzie Konsultacyjnej: »Wy****dalać« to program polityczny” – napisano na oficjalnym koncie Strajku Kobiet na Twitterze.

Rzeczniczka PiS: Orzeczenie TK jest zgodne z polską konstytucją

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, dotyczące przepisów tzw. ustawy antyaborcyjnej, jest absolutnie w pełni zgodne i konsekwentne z dotychczasową...

zobacz więcej

W środę po godz. 23 w Dzienniku Ustaw został opublikowany wyrok TK z 22 października ub. roku ws. przepisów antyaborcyjnych, a w Monitorze Polskim jego uzasadnienie. TK wskazał w uzasadnieniu, że prawdopodobieństwo ciężkich wad płodu nie jest wystarczające dla dopuszczalności aborcji.

Po publikacji wyroku stracił moc przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, co TK w październiku uznał za niekonstytucyjne.

W czwartek wieczorem przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie odbyły się protesty ws. aborcji. Demonstracja, którą początkowo planowano do godz. 21 przedłużyła się po tym, jak na teren TK wdarło się kilkoro demonstrantów. Zostali oni zatrzymani.

Czytaj także: Strajk Kobiet jak pseudokibice? Poseł KO: To prawda, ale rozumiem kobiety

Podczas protestów Strajku Kobiet padają słowa powszechnie uważane za wulgarne. Organizacja odniosła się do tej kwestii na Twitterze, stwierdzając, że… „wyp***dalać” to program polityczny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej