RAPORT

Wojna na Ukrainie

Potrzeba blisko 10 mln zł na terapię dla Olgi. W pomoc włączyła się para prezydencka

Para prezydencka włączyła się w pomoc dla Olgi (fot. siepomaga.pl; Facebook/Joanna Kubiak)
Para prezydencka włączyła się w pomoc dla Olgi (fot. siepomaga.pl; Facebook/Joanna Kubiak)

Potrzeba 9,5 mln zł na lek dla niespełna dwuletniej dziewczynki, która cierpi na SMA typu drugiego. W pomoc włączyła się para prezydencka. Agata Kornhauser-Duda przekazała na licytację srebrny naszyjnik, a Andrzej Duda – obraz olejny. Rodzice Olgi Miśkiewicz proszą o wsparcie zbiórki, która może uratować życie ich dziecku.

Pan Jan walczy z nowotworem. W akcję włączył się prezydent

„Miałem dziś poruszające spotkanie. Podeszła do mnie młodziutka dziewczyna prosząc o wsparcie dla swojego Ojca. Rozdawała na ulicy ulotki z prośbą...

zobacz więcej

Rdzeniowy zanik mięśni u dziewczynki stwierdzono w czasie pandemii, która utrudniała rodzinie wizyty lekarskie. „Przekładanie, odwoływanie wizyt, terminy dłuższe niż normalnie, tak samo czekanie na wyniki badań – wszystko rozciągnęło się w czasie. Potwierdzenie diagnozy dostaliśmy dopiero w piątek, 20 listopada” – informują rodzice na portalu Fundacji Siepomaga. Okazało się, że może jej pomóc terapia genowa, której koszt znacznie przewyższa możliwości rodziny.

Grupa mieszkańców z Kiszkowa w Wielkopolsce, skąd pochodzi Olga, zorganizowała kilka inicjatyw mających na celu uzbieranie potrzebnej kwoty – 9,5 mln zł. Na Facebooku można włączyć się m.in. w aukcje. Do wylicytowania jest m.in. biżuteria pierwszej damy. W opakowaniu można też znaleźć krótki liścik z odręcznie napisaną dedykacją od Agaty Kornhauser-Dudy. Wśród przedmiotów aukcyjnych znajduje się także akwarela z Pałacem Prezydenckim, przekazana przez Andrzeja Dudę. Licytacja obu podarunków zakończy się 9 lutego o 20:00. Zbiórkę można wesprzeć na stronie Fundacji Siepomaga.pl bądź też wysyłając smsa o treści 0098350 na numer: 72365.

Wyścig o życie Olgi Miśkiewicz


„Życie Oldzi to nieustanna rehabilitacja, która niestety sprawia jej ból i cierpienie. Płaczemy wtedy razem z nią” – wyznają rodzice. Jak opowiadają, nabyli „pionizator, który pozwoli Oldze spojrzeć na świat nie tylko z pozycji leżącej”. Dziewczynka „jest też po trzeciej dawce leku, który podawany jest przez nakłucie lędźwiowe. Każde podanie wiąże się z wizytą w szpitalu. To ogromne przeżycie dla Olgi, kolejne nasze łzy” – napisali państwo Miśkiewicz.

Witaj Drużyno OLGAngu! ������ Mija kolejny dzień mojej walki z chorobą. Codzienne rehabilitacje, badania są dla mnie...

Pubblicato da Razem dla Olgi su Mercoledì 27 gennaio 2021

Trwa wyścig z czasem o życie Olgi, aby móc zapewnić jej terapię genową. „Jej mięśnie słabną i powoli umierają. Wciąż jesteśmy w szoku, zrozpaczeni i przerażeni. Wiemy jednak, że nie ma czasu do stracenia – choroba postępuje. Powstrzymać może ją tylko najdroższy lek świata. Oldzia musi przyjąć go jak najszybciej” – podkreślają rodzice.

UWAGA!!! UWAGA!!!

Pubblicato da Razem dla Olgi su Martedì 26 gennaio 2021

UWAGA!!! UWAGA!!!

Pubblicato da Razem dla Olgi su Martedì 26 gennaio 2021

Spółdzielnia Osiedla Pod Lipami w Poznaniu ofiarowała dla Olgi zawartość serca. Pięknie dziękujemy!!! Cieszymy się, że coraz więcej osób przyłącza się do akcji pomocy dla naszej małej dzielnej wojowniczki.

Pubblicato da Razem dla Olgi su Venerdì 29 gennaio 2021

Drużyno OLGAngu! Przypominamy, że cały czas trwa akcja #GóraGroszaDlaOlgi Jeśli chcecie, możecie do nas przynieść swoje ...

Pubblicato da Razem dla Olgi su Giovedì 28 gennaio 2021

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej