RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Strajk Kobiet jak pseudokibice? Poseł KO: To prawda, ale rozumiem kobiety [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Działacze Strajku Kobiet wtargnęli do TK i odpalili race. Politycy PiS porównują to do szturmu na Kapitol i mówią o zamachu na konstytucyjny organ. Czy protest Strajku Kobiet nie przypominał zadym pseudokibiców? – To prawda. Nie powinno do tego dochodzić. 11 listopada też nie powinni tak zwani patrioci palić mieszkań, sklepów i atakować policji. To złe zachowania. Rozumiem jednak kobiety i nie tylko kobiety, które rozżalone, wściekłe, z poczuciem zdrady przez swoje państwo, wychodzą na ulice protestować – powiedział poseł KO Grzegorz Napieralski.

Zaatakowali dziennikarza na Strajku Kobiet. Zobacz nagranie

Dziennikarz Radia Poznań pojawił się na Placu Wolności, by relacjonować przebieg Strajku Kobiet. Jak informuje stacja, w pewnym momencie...

zobacz więcej

Race na terenie Trybunału Konstytucyjnego, dwóch rannych policjantów


W nocy z czwartku na piątek grupa aktywistów Strajku Kobiet z Klementyną Suchanow na czele wtargnęła na teren Trybunału Konstytucyjnego. Odpalono race. Po szarpaninie dwóch policjantów doznało obrażeń, zatrzymano 14 osób, w tym Suchanow. „Jestem w drodze z zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich dr Hanną Machińską na komendę policji przy Żytniej, gdzie przetrzymywana jest Katarzyna Suchanow i inne osoby. Będziemy monitować ich traktowanie i zapewnimy wsparcie zatrzymanym” – informował na Twitterze poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba. Klementyna Suchanow to jedna z najbliższych współpracowniczek Marty Lempart. Po publikacji orzeczenia TK, zakazującego aborcji eugenicznej niespokojnie było nie tylko w Warszawie. – Ty szmato jedna, co się tak pięknie fotografujesz ze swoim niepełnosprawnym synem! W***dalaj k***wo! J***bać Godek – to okrzyki, jakie wznosiła liderka szczecińskiego Strajku Kobiet, Monika Tichy.

Zobacz także: „Ty szmato! W***dalaj k***wo!” Mama niepełnosprawnego dziecka zwyzywana na „Strajku Kobiet”

Krzysztof Lipiec z PiS: Zamach na konstytucyjny organ


– Mamy zamach na polski konstytucyjny organ, wtargnięcie na teren Trybunału Konstytucyjnego. Słusznie dziennikarze uznali, że „Strajk kobiet chce mieć swój Kapitol”. Wierzę jednak w skuteczność polskiej policji, że nigdy do takiego stanu rzeczy nie dopuści. Chwała policjantom, że umieją jakoś sobie z tym radzić. Te protesty, burdy uliczne są również wymierzone w porządek prawny Rzeczypospolitej, związany z panującą pandemią w naszym kraju. Obserwowaliśmy, jaki był skutek tych burd od października do listopada. Widzieliśmy go na krzywej wzrostu zachorowań i krzywej wzrostu śmiertelności z powodu koronawirusa – przekonywał poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec. Do szturmu na Kapitol doszło 6 stycznia. Zwolennicy byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa wtargnęli do gmachu. 5 osób zginęło i 116 policjantów zostało rannych.

Grzegorz Napieralski z KO: Przeklinanie rozumiem, ale obrażania już nie


Czy opozycja powinna usprawiedliwiać ubliżanie matce niepełnosprawnego, przemoc wobec policjantów, ataki na dziennikarzy? – Ja rozumiem, że ktoś nawet przeklina. Ja rozumiem, że są żartobliwe pewne hasła. Obrażanie kogokolwiek nie powinno mieć miejsca. Rozumiem rozgoryczenie kobiet i mężczyzn, którzy źle się czują w naszym kraju przez rządy Prawa i Sprawiedliwości, ale nie powinno mieć miejsca coś takiego – stwierdził poseł Napieralski z Koalicji Obywatelskiej.

Strajk „osób z macicami”? Posłanka: Coraz bardziej groteskowa forma protestów [WIDEO]

„Aborcja prawem osób z macicami” – krzyczeli wczoraj uczestnicy Strajku Kobiet. – Forma tych protestów jest coraz bardziej groteskowa. Nie używają...

zobacz więcej

Wanda Nowicka z Lewicy: Protesty wściekłych ludzi mogą przybierać różne formy i będą


Czy Lewica usprawiedliwia transparent z napisem „Czas na kolejny Smoleńsk”, ubliżanie matce niepełnosprawnego czy ataki na policjantów? – Najważniejsze w tej sprawie jest, dlaczego ludzie ciemną nocą w zimowe wieczory wychodzą na ulice protestować. Wychodzą protestować, bo ich podstawowe prawa człowieka zostały złamane. Nikczemnym niby wyrokiem, niby-Trybunału Konstytucyjnego. Protesty wściekłych ludzi mogą przybierać różne formy i powinny takie formy przybierać – odpowiedziała posłanka Lewicy Wanda Nowicka. Parlamentarzystka przekonywała, że za protesty i ich skutki odpowiada prezes TK Julia Przyłębska. Miała jednak problem z poprawnym wymienieniem jej nazwiska. – My w tej sprawie dzisiaj z posłanką Scheuring-Wielgus złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury na Julię Przepo… Przełębską … za przekroczenie uprawnień, bowiem w procedurze przyjęta tego wyroku było co najmniej kilka naruszeń – tłumaczyła Nowicka.

Zobacz także: „Płody to nie dzieci – a co? Ufoludki?” Spór o człowieczeństwo na antenie TVP Info

Jan Filip Libicki z PSL: Demonstracje są mniejsze niż jesienią


Nie brakuje głosów, że skala protestów Strajku Kobiet słabnie. – Ja mam wrażenie, że te demonstracje są mniejsze niż po decyzji Trybunału Konstytucyjnego 22 października. Ten radykalizm październikowych demonstracji odstraszył osoby zbulwersowane decyzją TK. Teraz biorą w nich udział raczej zawodowi aktywiści, a nie jest to poruszenie społeczne. Poruszenie społeczne widziałem w październiku. Teraz nie bardzo go widzę – mówił senator PSL Jan Filip Libicki.

Tomasz Rzymkowski z PiS: Oni chuligaństwo mają we krwi


– Widać, że chuligaństwo mają we krwi. Ja najbardziej boleję nad atakiem na dziennikarzy. Nie dość, że zostali fizycznie zaatakowani, to jeszcze został im zniszczony sprzęt. To wyjątkowe barbarzyństwo pokazujące, że te hasła na transparentach mają się nijak do realiów. Wielokrotnie widziałem podczas Strajków Kobiet transparenty z napisem pokój po angielsku. Ci „piewcy pokoju” chcą jednak konfrontacji, wojny. Powinni sobie wziąć do serca to, co miało miejsce w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze kilka tygodni temu gromkimi słowami krytykowali prezydenta Donalda Trumpa, nieuczestniczącego w szturmie na Kapitol. Tymczasem oni uczestniczą w różnych zadymach ulicznych. Ja kobietą nie jestem, ale bardzo szanuję kobiety. Jeśli kobiety sprowadza się do osób z macicami, to jest to bardzo nieprzyzwoite– argumentował wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej