RAPORT

Wojna na Ukrainie

Traktorzysta z 4 promilami staranował auto. Na pomoc ciągnikiem przyjechał pijany kolega

Pijani traktorzyści na drodze (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)
Pijani traktorzyści na drodze (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Pijany traktorzysta zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżające auto – mówi portalowi tvp.info mł. asp. Karol Macek z KMP w Kielcach. Okazało się, że mężczyzna ma prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce na miejsce z pomocą przyjechał ciągnikiem jego kolega. Za wielokrotną jazdę „na podwójnym gazie” miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 0,3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pijany rolnik uciekał przed policjantami traktorem z przyczepą

Policjanci zatrzymali po pościgu w gminie Pęcław nietrzeźwego traktorzystę, który nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać. Ciągnik nie był...

zobacz więcej

Kolizja wydarzyła się w czwartek, po godzinie 16.30 w Piekoszowie. Dyżurnego zaalarmował poszkodowany kierowca peugeota. W jego auto uderzył ciągnik rolniczy, który zjechał ze swojego pasa ruchu.

– Prowadzący traktor 45-latek ledwo trzymał się na nogach i nie umiał odpowiedzieć na zadawane przez policjantów pytania – wyjaśnia mł. as. Macek i wskazuje, że trudno było dokładnie ustalić, skąd jechał i dokąd zmierzał pijany kierowca, który wydmuchał ponad 3,7 promila.

Gdy policjanci wykonywali swoje zadania, na miejsce wypadku przyjechał drugi ciągnik. Za kierownicą siedział znany funkcjonariuszom 41-latek. Za wielokrotną jazdę po alkoholu miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Okazało się, że i tym razem wsiadł po „spożyciu”. Miał 0,3 promila. – Czyli dokładnie tyle, ile pierwszemu z mężczyzn „zabrakło” do przekroczenia skali alkomatu – zauważają policjanci. Traktorzysta wyjaśnił, że przyjechał, by pomóc starszemu koledze. Teraz ich los jest w rękach sądu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej