RAPORT

Pogarda

Lewica chce mieć swój Kapitol? Zwolennicy aborcji weszli na teren TK [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Podczas demonstracji tzw. Strajku Kobiet w Warszawie doszło do wtargnięcia manifestantów na teren jednej z najważniejszych instytucji w kraju: Trybunału Konstytucyjnego. Policjanci interweniowali wobec trzech osób, które odmówiły podania swoich danych. Trwają czynności z zatrzymanymi. Stołeczni mundurowi apelują o zachowanie spokoju i kontrolowanie emocji „u osób, które z tą kontrolą mają problem”.

„Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Jednak to prawo nie daje nam przyzwolenia do zachowań agresywnych. Apelujemy o kontrolę nad emocjami oraz tonowanie ich u osób, które z tą kontrolą mają problem. W przypadku agresji wobec osób i mienia będziemy reagować” – napisano na Twitterze stołecznej policji.

Mundurowi poinformowali także o zatrzymaniu trzech intruzów, którzy się wdarli na teren TK. Według aborcjonistek jedną z nich ma być Klementyna Suchanow, jak dotąd nie udało nam się potwierdzić tej informacji. To kolejna, po wczorajszej, manifestacja przeciw stwierdzeniu przez Trybunał Konstytucyjny, że tzw. aborcja eugeniczna jest w Polsce nielegalna w świetle konstytucji z 1997 r., podpisanej przez Aleksandra Kwaśniewskiego. Manifestacje również są nielegalne, odbywają się w czasie, gdy obowiązują zaostrzone przepisy sanitarne w związku z pandemią COVID-19. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej