RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Wodociągi kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie...” Ten filmik jest hitem w sieci

– Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje – to, jak wynika z wypowiedzi rzecznika Wodociągów Kieleckich Ziemowita Nowaka… przyczyny licznych awarii, do jakich dochodzi w tym mieście. Nagranie stało się hitem internetu.

Takie bowiem pytanie – o przyczyny awarii (w samą środę w mieście były ich aż cztery) zadał Nowakowi dziennikarz TVP3 Kielce. Gdy reporter powtórzył pytanie o przyczynę, usłyszał, że rzecznik „już odpowiedział”. Z kolei odpowiadając na pytanie, na czym polegały awarię, powtórzył wyrecytowaną już formułkę. Fragment nagrania, którego całość zamieściliśmy powyżej, powielany jest w sieciach społecznościowych i dostarcza internautom wiele radości.

Do śmiechu nie jest tylko kielczanom. Wodę w różnych dzielnicach miasta odcinano w styczniu po kilka razy w tygodniu. Awarie się powtarzają, mimo że zima nie jest ostra, mrozów wielkich nie ma, a ziemia nie wygląda na przemarzniętą do warstw, w których położone są rury z wodą. – Stare rury, stara ulica. Tutaj nic nie robią. Tylko usuwają usterki, gdy jakieś występują – skarżą się mieszkańcy.

-> Przeczytaj także: Warszawa. Pięć awarii sieci ciepłowniczej jednego dnia

źródło:
Zobacz więcej