RAPORT

Pogarda

Strajk „osób z macicami”? Posłanka: Coraz bardziej groteskowa forma protestów [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

„Aborcja prawem osób z macicami” – krzyczeli wczoraj uczestnicy Strajku Kobiet. – Forma tych protestów jest coraz bardziej groteskowa. Nie używają racjonalnych argumentów. Słowa, których używają, zaczynają być niezrozumiałe dla ogółu. Mowa o jakiś osobach z macicami zamiast o kobietach. Totalnie się zagubili. Nie przeszkadza im to, że głoszone przez nich postulaty są niespójne. Nawołują, aby zbierać w niedzielę pieniądze na WOŚP, na chore dzieci, jednocześnie domagając się zabijania takich chorych dzieci – powiedziała tvp.info posłanka PiS Anna Maria Siarkowska.

„Ty szmato! W***dalaj k***wo!” Mama niepełnosprawnego dziecka zwyzywana na „Strajku Kobiet”

– Ty szmato jedna, co się tak pięknie fotografujesz ze swoim niepełnosprawnym synem! W***dalaj k***wo! J***bać Godek – to okrzyki, jakie wznosiła...

zobacz więcej

Uczestnicy Strajku Kobiet domagają się prawa do aborcji dla osób z macicami


Podczas wczorajszych protestów Strajku Kobiet u boku Marty Lempart wystąpiła aktywistka LGBT. „Chciałam powiedzieć, że kobietą może nie jestem, ale macicę mam. Tak jak nikt nie może mnie zmusić, żebym oddała swoją nerkę, krew, kiedy tego nie chcę. Nawet k***a pośmiertnie. Tak samo nikt nie może mnie zmusić, żebym oddała swoją macicę. W***ć!” – krzyczała. Okrzyki „Aborcja prawem osób z macicami” można było też usłyszeć podczas marszu Strajku Kobiet.

Zobacz także: Przegląd haseł i deklaracji na „Strajku Kobiet” [WIDEO]

Anita Kucharska-Dziedzic z Lewicy: Są osoby, które nie czują się kobietami, ale mają macicę


Dlaczego zwolennicy aborcji, którzy kiedyś mówili o „Piekle kobiet”, teraz krzyczą o „prawie do aborcji osób z macicami”? – Myślę, że to jest retoryka, która ma nie być wykluczająca. Część organizatorek protestu, kobiet, osób i mężczyzn związanych ze Strajkiem Kobiet wyszło z założenia, że mamy poważny problem z identyfikacją osób, które nie są heteronormatywne. Aby być w ciąży konieczna jest macica. Niekoniecznie wszystkie biologiczne kobiety mają macicę. Bywają też osoby, które nie czują się kobietami, ale macicę mają, więc użyto takiego sformułowania „osoby z macicami”, żeby nie było to w żaden sposób wykluczające. Aczkolwiek nie wiem, czy jesteśmy jako społeczeństwo gotowi, żeby nie wykluczać kogokolwiek z tego typu dyskusji – tłumaczyła posłanka Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic.

Dobromir Sośnierz z Konfederacji: Skoro kobiety mają prawo decydować i każdy może poczuć się kobietą, to nie gra im ta narracja, więc żonglują pojęciami


– Samo używanie pojęcia aborcja jest już manipulacją. Chodzi o dzieciobójstwo tak naprawdę. Definiowanie dzieciobójstwa, prawa każdej matki do zabicia dziecka jako prawa człowieka jest po prostu absurdalne. Osoby, które są za niedorzecznymi postulatami w jednej dziedzinie, często są za niedorzecznymi postulatami w drugiej. To na przykład radykalna lewica, czyli ci, którzy kwestionują sprawę płci i mówią, że nie jest do końca oczywiste, że wszyscy jesteśmy albo mężczyznami, albo kobietami. Trochę nie gra im to z narracją, że kobiety mają prawo decydować o sobie. Skoro każdy jest kobietą, to i ja mogę się dzisiaj czuć kobietą i wypowiadać się niezgodnie z ich życzeniami. Mamy więc żonglowanie pojęciami, żeby było im wygodnie. Dlatego mówią, że chodzi o „osoby z macicami” – ironizował poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

Wulgarny wpis i gest Rabieja. „Próbuje o sobie przypomnieć”

Paweł Rabiej wrzucił do sieci zdjęcie z wulgarnym hasłem antyrządowym. Polityk pokazał też środkowy palec i napisał, że „grzeczniej się nie da”. –...

zobacz więcej

Maria Koc z PiS: Organy ścigania powinny zająć się panią Lempart


Podczas środowej manifestacji liderka protestów Marta Lempart zagroziła urzędnikom z kancelarii premiera i lekarzom, którzy odmówią aborcji: „Każdego z was znajdziemy, z każdym z was będziemy się sądzić tak długo, że nie będziecie mieć żadnych innych wspomnień ze swojej kariery zawodowej”. – To są skandaliczne słowa. Marta Lempart powinna być za to pociągnięta do odpowiedzialności. Wszelkie pogróżki wobec ludzi, którzy pełnią jakieś funkcje, pracują zawodowo i wykonują konkretne zawody na rzecz konkretnych ludzi, powinny być karane. Takie osoby powinny bezwzględnie pociągane do odpowiedzialności. Nigdy nie wiadomo, kto tych pogróżek słucha, kto może je wziąć na serio i kto może komuś zrobić krzywdę z powodu takiego podburzania. Mam nadzieję, że organy ścigania zajmą się w końcu panią Lempart, która bezwzględnie wyprowadza ludzi na ulicę w dobie koronawirusa – skomentowała senator PiS Maria Koc.

Zobacz także: Lempart grozi lekarzom i urzędnikom: Jełopy, każdego z was znajdziemy [WIDEO]

Paulina Hennig-Kloska z KO: My, kobiety walczymy o swoje prawa


Prawo i Sprawiedliwość wywołało wojnę polsko-polską 22 października. Dzisiaj mamy jej kontynuację. My kobiety walczymy o swoje prawa, bo uważamy, że prawo do decydowania o swoim ciele jest prawem człowieka. Cały świat to rozumie, że kobiety same powinny decydować, czy chcą podejmować się heroicznych wyzwań, nosić ciąże z dziećmi skazanymi na śmierć. Prawo i Sprawiedliwość tego nie rozumie.

Adam Andruszkiewicz z PiS: Jachira jawiłaby się jako kulturalna przy tym, co wyprawiałaby Lempart jako posłanka PO


– Jest to cywilizacja śmierci, cywilizacja nihilizmu, antywartości. Polacy powinni mieć świadomość. Nawet jeżeli mają odrębne zdanie od tego, które wyraził Trybunał Konstytucyjny, uznając pewne fakty, jeśli chodzi o niezgodność z konstytucją. Nie warto stawać za plecami osoby, która dzisiaj jest przez TVN lansowana na gwiazdę. Jest to bardzo zły człowiek, który posługuje się tragicznym językiem dla debaty publicznej. Jeśli słyszę, że PO nazywa ją poważną osobą, a niektórzy rozważają ją jako kandydatkę w wyborach, to mielibyśmy autodestrukcję polskiej polityki. Zaufanie do polityków spadłoby do najniższego poziomu. Pani Jachira jawiłaby się jako kulturalna przy tym, co wyprawiałaby pani Lempart jako posłanka Platformy Obywatelskiej – przekonywał Adam Andruszkiewicz, minister w kancelarii premiera.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej