RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Łagodzenie restrykcji. Konferencja przedstawicieli rządu

Kiedy odbędzie się konferencja premiera? (fot. Krystian Maj/KPRM)
Kiedy odbędzie się konferencja premiera? (fot. Krystian Maj/KPRM)

Stabilna sytuacja epidemiczna wskazuje na możliwość poluzowanie pewnych ograniczeń – podkreślają kolejni przedstawiciele rządu. Szczegóły nowych obostrzeń w czwartek ma przedstawić minister zdrowia Adam Niedzielski i szefowa MRiPS Marlena Maląg. Konferencja wyjaśni, jak od 1 lutego zmienią się restrykcje. Transmisja online konferencji będzie dostępna na portalu tvp.info oraz antenie TVP Info.Dworczyk zapowiada zmiany w obostrzeniach. Wejdą w życie od poniedziałku

W czwartek rząd ma przedstawić informację na temat zasad bezpieczeństwa epidemicznego, które będą obowiązywały od 1 lutego. Poinformował o tym w...

zobacz więcej

Wprowadzone przez rząd restrykcje obowiązują do 31 stycznia, a więc kończy się czas na analizy i podejmowanie decyzji. W czwartek szef KPRM minister Michał Dworczyk zapowiedział, że jeszcze dziś najprawdopodobniej poznamy „informacje na temat tego, jak dalej będzie wyglądała sytuacja z obostrzeniami epidemicznymi”.

Kiedy odbędzie się konferencja rządu?


Szczegóły ma przedstawić premier Mateusz Morawiecki. Konferencja przedstawicieli rządu ma się odbyć w czwartek – zapowiedział rzecznik gabinetu Morawieckiego Piotr Müller.

Centrum Informacyjne Rządu przekazało nam, że konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg odbędzie się o godz. 12:30.

Transmisja będzie dostępna online na portalu tvp.info, wystąpienie Morawieckiego będzie relacjonowane także na antenie TVP Info. Do końca stycznia zamknięte są między innymi: restauracje, hotele, siłownie i stoki narciarskie oraz częściowo galerie handlowe.

Restrykcje – co zostanie otwarte?


Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd rozważa otwarcie galerii handlowych. Główny doradca premiera do spraw COVID-19 profesor Andrzej Horban mówił w Polskim Radiu, że gospodarkę należy odmrażać, ale powoli.

Nie należy spodziewać się raczej decyzji o szybszym powrocie starszych dzieci do szkół. W ubiegłym tygodniu po feriach zimowych w ławkach zasiedli uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na przywrócenie nauczania stacjonarnego dla starszych roczników jest jeszcze za wcześnie.

Konferencja ministra Czarnka. Szkoły mogą przeprowadzać sprawdziany i egzaminy

źródło:

Zobacz więcej