RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Opublikowano nowy sondaż. Na którą partię zagłosowaliby Polacy?

Zjednoczona Prawica na czele kolejnego sondażu (fot. Shutterstock/Verconer)
Zjednoczona Prawica na czele kolejnego sondażu (fot. Shutterstock/Verconer)

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 29 proc. badanych, deklarujących udział w głosowaniu, na Polskę 2050 Szymona Hołowni – 24 proc., na Koalicję Obywatelską – 21 proc. badanych – wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Nowy sondaż. Hołownia coraz bliżej KO, dwie partie poza Sejmem

Liderem na polskiej scenie politycznej jest Prawo i Sprawiedliwość. Najwięcej w ostatnim czasie straciła Koalicja Obywatelska. Coraz lepiej notuje...

zobacz więcej

W sondażu zapytano o dwa warianty: taki, w którym uwzględniona jest Polska 2050 Szymona Hołowni oraz taki, w którym tego ugrupowania nie ma.

W pierwszym wariancie sondażu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 29 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą głos oddałoby 24 proc. badanych. Z kolei na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 21 proc. badanych.

9 proc. respondentów wyraziło chęć zagłosowania na Lewicę, 8 proc. na Konfederację. Progu wyborczego nie przekroczyłoby PSL oraz Kukiz'15. Na PSL wskazało 4 proc. badanych, na Kukiz'15 – 3 proc. 2 proc. respondentów wybrało odpowiedź „inne ugrupowanie”.

Zobacz także -> Kto liderem polskiej opozycji? Sondaż

W wariancie bez Polski 2050, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 31 proc. badanych, na Koalicję Obywatelską 26 proc. badanych.

Powrót Donalda Tuska? Jest sondaż

Prawie połowa badanych nie chce powrotu Donalda Tuska na polską scenę polityczną – tak wynika z badania pracowni Social Changes dla portalu...

zobacz więcej

Lewica uzyskała poparcie 12 proc. respondentów, Konfederacja – 10 proc., Polskie Stronnictwo Ludowe – 5 proc. badanych, co oznacza przekroczenie progu.

Na 4 proc. mógłby liczyć ruch Kukiz'15. W tym wariancie aż 12 proc. badanych odpowiedziało „inne ugrupowanie”.

Deklarowana frekwencja wynosi 69 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1066 osób w dniach od 22 do 25 stycznia 2021 r.

Czytaj więcej: Kto liderem polskiej opozycji? Sondaż

źródło:

Zobacz więcej