RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Prokuratura potwierdza: nożownik z Frankfurtu nad Menem to Polak

Wśród ofiar nożownika nie było Polaków (fot. PAP/DPA)
Wśród ofiar nożownika nie było Polaków (fot. PAP/DPA)

Przedstawicielka prokuratury we Frankfurcie nad Menem Nadja Niesen potwierdziła, że 42-letni mężczyzna zatrzymany we wtorek za zaatakowanie i zranienie nożem kilku osób jest z pochodzenia Polakiem.

Nożownik zaatakował w pobliżu dworca we Frankfurcie. Są ranni

We wtorek rano mężczyzna zaatakował nożem kilka osób w pobliżu głównego dworca kolejowego we Frankfurcie nad Menem w Niemczech - informują policja...

zobacz więcej

Dziennik „Frankfurter Rundschau” napisał w środę, że zatrzymany to Polak. Konsulat RP w Kolonii oświadczył, że to informacja niepotwierdzona. Jak ustaliły polskie służby dyplomatyczne, wśród ofiar nożownika nie było Polaków.

W środę prokuratura we Frankfurcie poinformowała, że sąd, zgodnie z wcześniejszym wnioskiem prokuratora, nakazał umieszczenie podejrzanego 42–latka w szpitalu psychiatrycznym.

Mężczyzna przebywał już w szpitalu psychiatrycznym


Niesen przekazała wcześniej „Frankfurter Rundschau”, że domniemany sprawca przebywał już w szpitalu psychiatrycznym od listopada ubiegłego roku do początku stycznia br. z powodu „zaburzenia psychotycznego z objawami schizofrenii”. – Powiedział sędziemu, że nie pamięta, co się stało – powiedziała. Mężczyzna miał zostać poddany badaniu na obecność narkotyków w organizmie.

Zobacz także: Brutalnie pobili klienta stacji paliw. Mieli po ponad 2 promile 42–latek został aresztowany z nożem w ręku krótko po ataku. Jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Najprawdopodobniej nie znał czterech osób, które zaatakował na Niddastrasse w centrum miasta. – Wybrał je na chybił trafił – poinformowała Niesen.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej