
Skutki obowiązujących w Polsce obostrzeń są widoczne i odczuwalne; średnia tygodniowa zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce jest niższa niż w innych krajach europejskich. Osiągnęliśmy pewną stabilizację – ocenił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Będziemy rozważać kroki prawne wobec firmy Pfizer, jeśli dostawy szczepionek nie będą uzupełnione – oświadczył rzecznik rządu Piotr Müller....
zobacz więcej
Wiceminister zdrowia pytany był w Polskim Radiu 24, czy obostrzenia z punktu widzenia zdrowotnego okazały się skuteczne i powinny obowiązywać dalej po 1 lutego.
– My te skutki odczuwamy i widzimy w porównaniu do krajów naszych sąsiadów, do krajów europejskich. Średnia tygodniowa zakażeń w Polsce z ostatniego tygodnia była mniej więcej na poziomie 5,5 tys., w porównaniu np. do Francji, gdzie wynosi 20 tys. i Hiszpanii, gdzie jest 40 tys. nowych zakażeń – odpowiedział Kraska.
Wszystkie produkty, które będą dopuszczane na rynku europejskim, będą dostępne także w Polsce – zapewnił rzecznik rządu Piotr Müller w TVP Info....
zobacz więcej
Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w środę, że w czwartek rząd przedstawi informację na temat zasad bezpieczeństwa epidemicznego, które będą obowiązywały od 1 lutego.
Od 28 grudnia, początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa, m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia.
W poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że w najbliższych dniach zapadną decyzje co do tego, czy obostrzenia, które są obowiązujące do końca stycznia będą przedłużone, czy będą w jakiś sposób zmodyfikowane.