RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koniec driftowania pod PGE Narodowym. Miasto ma zagrodzić parking

Mieszkańcy uskarżają się na nielegalne turnieje driftingu na Błoniach Stadionu Narodowego (fot. Shutterstock/Avigator Fortuner)
Mieszkańcy uskarżają się na nielegalne turnieje driftingu na Błoniach Stadionu Narodowego (fot. Shutterstock/Avigator Fortuner)

Skończy się driftowanie pod PGE Narodowym. Miasto zapowiada, że zagrodzi parking przy stadionie, na którym zbierali się amatorzy „kręcenia bączków” i jazdy w kontrolowanym poślizgu.

Wraki samochodów w lesie. Wysypisko śmieci na drodze do jeziora

Temat śmiecenia w lasach powraca cały czas, jak bumerang. Tym razem ktoś postanowił zorganizować wysypisko śmieci z rozbiórek samochodowych na...

zobacz więcej

Sprawą zajął się radny Warszawy Marek Szolc (Nowoczesna). Powołując się na interwencje mieszkańców, skierował do prezydenta miasta interpelację dotyczącą możliwości ograniczenia wjazdu na teren w rejonie ulic: Zamoyskiego – Targowa – Zieleniecka.

„Mieszkanki i mieszkańcy Kamionka uskarżają się na uciążliwe wyścigi i nielegalne turnieje driftingu, które na Błoniach Stadionu Narodowego urządzają regularnie kierowcy. Nieformalne zawody, które mają tam miejsce zwłaszcza w sezonie letnim, to ogromny problem dla wielu mieszkających w okolicy” – napisał.

Podkreślił, że „pisk opon i hałas silników, często w godzinach nocnych, uniemożliwiają wypoczynek, a sam proceder jest niebezpieczny i stwarza zagrożenie dla uczestników oraz osób postronnych”.

W odpowiedzi wiceprezydent Robert Soszyński poinformował Szolca, że „zmiana projektu organizacji ruchu oraz przebudowa placu, przewyższają w dobie pandemii i licznych wydatków na naprawy bieżące, możliwości inwestycyjne Urzędu Dzielnicy Praga-Południe i Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami”.

Tragedia we Wrocławiu. Motorniczy znalazł w tramwaju zmarłego

Tragiczne zdarzenie we Wrocławiu. W tramwaju stojącym na pętli Krzyki motorniczy znalazł mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Niestety pomimo...

zobacz więcej

Zapewnił jednak radnego, że w tym roku będą prowadzone prace nad takim ogrodzeniem parkingu, które uniemożliwi wjazd samochodem na plac w okolicach ulic Zamoyskiego, Targowej i Zielenieckiej.

„Mam nadzieję, że podjęte działania wyeliminują możliwość driftowania i nielegalne wyścigi na tym terenie” – napisał Soszyński.

Przeczytaj też: Trzech 18-latków wpadło do rzeki autem. Pasażer w ciężkim stanie w szpitalu

źródło:

Zobacz więcej