RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Silny mróz przekroczy nawet -15. Najgorsza pogoda będzie nad ranem

Gdzie będzie najzimniej? Prognoza pogody (fot. Shutterstock/PhotoRK)
Gdzie będzie najzimniej? Prognoza pogody (fot. Shutterstock/PhotoRK)

Potężne opady śniegu, dokuczliwe w ostatnich dniach, w środę nieco odpuściły. Polska jednak nadal znajduje się w obszarze niżu i chłodnych mas powietrza. W nocy ze środy na czwartek temperatura znów spadnie: najbardziej na południowych krańcach kraju, gdzie może sięgnąć nawet -16 stopni Celsjusza, choć zimno będzie także na wschodzie i w centrum. Prognozy wskazują jednak: najgroźniej będzie w czwartek rano.

Ich życie zależy od dostaw prądu. Koszmarne śnieżyce wstrzymują pracę respiratorów

Od poniedziałkowego popołudnia mieszkańcom kilku regionów kraju, zwłaszcza na wschodzie, dają się we znaki potężne opady śniegu. Nad ranem bez...

zobacz więcej

Najniższa prognozowana temperatura w nocy dotyczy Podhala, gdzie termometry mogą pokazać od -16 do -12 st. Celsjusza. Zimno również na Kielecczyźnie, gdzie nad ranem mróz wyniesie nawet -10 st. C. Nieco cieplej będzie w centrum Polski: od -7 do -2 st.

Na najbardziej dotkniętym w ostatnich dniach opadami śniegu wschodzie kraju wystąpią w nocy ze środy na czwartek temperatury rzędu nawet -8 st. Celsjusza, a najcieplej będzie na zachodzie – około zera – i nad morzem – jedna kreska „na plusie”.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed opadami śniegu na południu Polski. Nad ranem spodziewany jest deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź – na zachodzie.

Prognoza pogody – czwartek 28 stycznia


W czwartek rano na wschodzie mogą utrzymywać się silne zamglenia. Prognozowany jest również przyrost pokrywy śnieżnej do około 8 cm na Pomorzu i Kujawach. Najzimniej – od -3 st. C – będzie na wschodnich krańcach kraju, a około zera lub nawet 2 st. C. na pozostałym obszarze.

Arktyczne mrozy wrócą. Prognoza długoterminowa, nawet -30 stopni

zobacz więcej

Może pojawić się umiarkowany wiatr, który tylko w szczytowych partiach Sudetów i Tatr sięgnie 65 km/godz. Niewykluczone, że będzie powodował poważne utrudnienia: zawieje lub zamiecie śnieżne.

Zima znów uderzy w weekend


Meteorolodzy przewidują znacznie dokuczliwszy powrót zimy już w weekend, kiedy w wielu miejscach spadki temperatury przekroczą -10 stopni Celsjusza, a miejscami: nawet -15. Szczególnie chłodny ma być także początek lutego.

Zobacz także: Prognoza długoterminowa – nawet minus 30 stopni

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej