RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe restrykcje po 31 stycznia. Konferencja premiera

Kiedy konferencja premiera Mateusza Morawieckiego ws. obostrzeń? (fot. Krystian Maj/KPRM)
Kiedy konferencja premiera Mateusza Morawieckiego ws. obostrzeń? (fot. Krystian Maj/KPRM)

Szczegóły nowych zasad bezpieczeństwa i restrykcji związanych z epidemią koronawirusa przedstawi na konferencji prasowej w czwartek szef rządu Mateusz Morawiecki. Obecne obostrzenia obowiązują do 31 stycznia. Co dalej? Transmisja konferencji premiera będzie dostępna online na portalu tvp.info oraz na antenie TVP Info.

„Dostali szczepionki poza kolejnością”? Porozumienie Chirurgów oskarżyło 18 polityków

Porozumienie Chirurgów Skalpel napisało na Twitterze, że przedstawia „poczet tych, którzy dostali szczepionki poza kolejnością” i udostępniło...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Od 28 grudnia ubiegłego roku – początkowo do 17 stycznia 2021 r. – zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa, m.in.: zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia zostały później przedłużone do 31 stycznia.

Powrót dzieci do szkół


W ubiegły poniedziałek, po feriach zimowych, uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych wrócili do nauki stacjonarnej. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, tak jak przed feriami, kontynuują naukę zdalną. Mają zajęcia stacjonarne zawieszone.

Zobacz także: „Szkoły mogą przeprowadzać sprawdziany i egzaminy”. Konferencja ministra edukacji

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski mówił w środę, że nie będzie rekomendował dalszego otwierania szkół. Poinformował, że w drugim tygodniu lutego będą powtórzone badania przesiewowe nauczycieli i po ich zakończeniu pojawią się kolejne rekomendacje resortu w sprawie szkół.

Obostrzenia – kiedy konferencja premiera?


W środę wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że szczegóły nowych restrykcji Mateusz Morawiecki przedstawi na konferencji prasowej w czwartek.

Nie podał jednak dokładnej godziny konferencji. Gdy tylko taka informacja się pojawi, zaktualizujemy o nią artykuł.

źródło:

Zobacz więcej