RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ewakuacja w fabryce szczepionek AstraZeneca. Powodem podejrzana paczka

Alarm w walijskiej fabryce szczepionek AstraZeneca przeciw Covid-19 (fot. Dhiraj Singh/Bloomberg via Getty Images, zdj. ilustracyjne)
Alarm w walijskiej fabryce szczepionek AstraZeneca przeciw Covid-19 (fot. Dhiraj Singh/Bloomberg via Getty Images, zdj. ilustracyjne)

Z powodu podejrzanej paczki policyjny zespół saperów został wezwany do fabryki w północnej Walii, w której produkowane są szczepionki firmy AstraZeneca przeciw Covid-19. Część zakładu ewakuowano, jednak, jak poinformowała później dyrekcja, paczkę udało się zabezpieczyć a akcja nie wpłynie na harmonogram produkcji szczepionek.

UE chce, by AstraZeneca upubliczniła kontrakt na szczepionki

Unia Europejska zwróciła się do brytyjsko-szwedzkiego przedsiębiorstwa AstraZeneca, żeby upubliczniło kontrakt, który zawarło z UE na dostawę...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

„Zakład Wockhardt UK w Wrexham otrzymał dziś rano podejrzaną paczkę. Wszystkie odpowiednie władze zostały natychmiast powiadomione i zaangażowane. Na podstawie opinii ekspertów przeprowadziliśmy częściową ewakuację obiektu do czasu przeprowadzenia pełnego dochodzenia. Bezpieczeństwo naszych pracowników i ciągłość biznesowa pozostają najważniejsze” – informowała firma, która wytwarza szczepionki dla AstraZeneca.

Miejscowa policja potwierdziła przeprowadzenie na terenie zakładu akcji w związku z podejrzanym pakunkiem. Dyrekcja fabryki poinformowała kilka godzin później, że pakunek udało się zabezpieczyć a zdarzenie nie wpłynie na harmonogram produkcji szczepionek. 

W obiekcie tym ma miejsce konfekcjonowanie szczepionek (wlewanie preparatu do fiolek i umieszczanie ich w paczkach), co stanowi ostatnie ogniwo łańcucha produkcyjnego przed dystrybucją.

AstraZeneca zobowiązała się do dostarczenia na rynek brytyjski 100 mln dawek preparatu opracowanego na Uniwersytecie Oksfordzkim.

-> Przeczytaj także: Unia apeluje i grozi producentom szczepionek 

źródło:

Zobacz więcej