RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Konferencja ministra Czarnka. Szkoły mogą przeprowadzać sprawdziany i egzaminy

W ramach konsultacji nauczyciele mogą przeprowadzać sprawdziany, zachowując zasady sanitarne. Stąd obecność na terenie placówek maturzystów i ośmioklasistów. Wszystko po to, żeby poddać się egzaminowi bądź sprawdzianowi w ramach przygotowań – powiedział na konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Furtka w przepisach do nauki w szkołach. Minister Czarnek podał dane

Ministerstwo Edukacji sprawdza, jak wykorzystywany jest przepis dający możliwości organizacji nauki w szkołach dla starszych uczniów, którzy nie...

zobacz więcej

Szef resortu edukacji i nauki mówił, że w marcu tego roku, na 2 miesiące przed majowymi egzaminami, Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępni dyrektorom szkół arkusze do przeprowadzenia egzaminów próbnych.

Nauka stacjonarna


Przemysław Czarnek poinformował, że ponad 99 procent przedszkoli i blisko 99 procent szkół podstawowych w Polsce funkcjonuje w trybie stacjonarnym.

W całym kraju zaledwie 21 szkół działa wyłącznie zdalnie, a 148 – w trybie mieszanym. – Na bieżąco monitorujemy sytuację w szkołach podstawowych i przedszkolach, tam, gdzie odbywa się nauczanie stacjonarne (...) W zasadzie ta sytuacja nie zmienia się od ośmiu dni, czyli od poprzedniego poniedziałku 18 stycznia – powiedział minister.

Co z powrotem do szkół starszych roczników?


W ubiegłym tygodniu – w poniedziałek po feriach zimowych – uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych i szkół specjalnych wrócili do nauki stacjonarnej. Klasy 4-8 szkół podstawowych i szkoły ponadpodstawowe kontynuują naukę zdalną.

Zobacz także: Stacjonarne zajęcia WF-u wrócą do szkół

Wcześniej w środę – jak opisywaliśmy na portalu tvp.info – minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że nie rekomenduje dalszego otwierania szkół dla uczniów starszych klas.

źródło:
Zobacz więcej