RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Schetyna znów punktuje Budkę. „Wiem, jak wygrać z PiS-em”

Poseł PO Grzegorz Schetyna, były lider partii (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Poseł PO Grzegorz Schetyna, były lider partii (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Były szef PO Grzegorz Schetyna nie oszczędza ostatnio obecnego lidera opozycji. Teraz został przez dziennikarzy zapytany, czy Budka jest dla niego autorytetem. Uniknął jednak odniesienia się do tak postawionego pytania i stwierdził, że Budka „jest przewodniczącym PO wybranym w powszechnych wyborach, więc dla każdego członka partii musi być przewodniczącym, liderem”.

Najnowsze sondaże. Zaskakująca sytuacja PiS, potężny problem Budki

Koronawirus przyniósł niespotykany i absolutnie zaskakujący kryzys. Gospodarka stanęła, sklepy i restauracje zamknięto, tysiące Polaków choruje, a...

zobacz więcej

Grzegorz Schetyna we wtorek wbił swojemu koledze z partii sporą szpilę. W czasie, gdy Platforma ledwo przekracza w sondażach 20 proc. poparcia, powiedział dziennikarzom: „Kiedy ja zostawiałem PO, miała 31 proc.”

„PO wygrała w Senacie, obroniła wszystkie miasta. Budka to otrzymał i po roku można zapytać, gdzie jest Platforma” – dodawał Schetyna. W sporze z nowym szefem PO liczby faktycznie są bowiem po stronie poprzedniego.

Zobacz także:  Opozycja na lodzie

Do jego słów odniósł się więc Borys Budka; stwierdził, że „nie żyje przeszłością". – Rozumiem sentyment byłego przewodniczącego do tego, co było kiedyś, ale dzisiaj najważniejsza jest odpowiedź na pytanie, jak spowodować, by opozycja, współpracując razem, wygrała wybory – powiedział w Polsat News.

Schetyna odpowiada Budce

Sikorski żąda przerwania budowy CPK. Prezes: Stworzył swoją wizję portu i z nią walczy

Europoseł PO Radosław Sikorski poinformował, że w związku z epidemią liczba pasażerów obsługiwanych przez polskie lotniska spadła o 99 proc....

zobacz więcej

Teraz w Radiu Wrocław do tych słów ponownie odniósł się Schetyna. Były szef PO wyjaśnił, że żyje przeszłością „jak każdy, kto powinien mieć dobrą pamięć, żeby wyciągnąć z niej wnioski na przyszłość”.

– Dobrze wspominam współpracę z tymi, z którymi zbudowaliśmy zwycięstwo w wyborach do Senatu czy wyborach samorządowych. Ja wiem, że można wygrywać z PiS-em, wiem, jak to zrobić i wszystko jest przed nami. Mówię wprost: potrzebna nam współpraca. Tego oczekują od nas wyborcy. Koalicja Obywatelska powinna być osią takiego porozumienia, będzie miała pomysł, jak zintegrować ze sobą opozycję – zaznaczył Schetyna.

Zobacz także -> Schetyna atakuje Budkę. „Walka podjazdowa”

Polityk wprost nie odniósł się za to do pytania, „czy Borys Budka jest dla dla niego autorytetem”.

Stwierdził natomiast, że jako przewodniczący PO Budka musi być dla każdego członka partii „przewodniczącym, liderem, osobą która prowadzi ten projekt Platformy Obywatelskiej”. – To jest coś oczywistego – stwierdził.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej