RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

USA dostaną szczepionkę Pfeizera/BioTech wcześniej niż planowano

Zamiast planowanych 100 mln USA otrzymają 120 mln dawek szczepionki (fot. Guillermo Legaria/Getty Images)
Zamiast planowanych 100 mln USA otrzymają 120 mln dawek szczepionki (fot. Guillermo Legaria/Getty Images)

Amerykańska firma farmaceutyczna Pfizer, która sprzedaje szczepionkę niemieckiej firmy BioNTech, dostarczy do USA 200 mln dawek preparatu dwa miesiące wcześniej, niż oczekiwano – ujawnił dziennik „Bild”.

Polska zrezygnowała z dodatkowych szczepionek? Premier: Kolejne fake newsy

Kolejne fake news, które dementujemy; Polska kupiła 85 mln dawek szczepionki przeciw COVID w ramach unijnych mechanizmów; teraz czekamy na dostawę...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Szef Pfizera Albert Bourla powiedział agencji „Bloomberg”, że Stany Zjednoczone , które kupiły od firmy 200 mln dawek szczepionki , otrzymają dostawę dwa miesiące przed planowanym terminem dostawy. Dawek będzie też więcej.

Już w pierwszym kwartale tego roku zamiast planowanych 100 mln, USA otrzymają 120 mln dawek szczepionki na koronawirusa.

Fiolki są napełnianie „dodatkowymi dawkami”


Jest to możliwe dzięki prostej zmianie w etykietach amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Pozwala ona firmie Pfizer na napełnianie fiolek „dodatkowymi dawkami” i ich dystrybucję.

Pfizer uzgodnił z FDA zmianę sformułowania na etykietach szczepionek, aby potwierdzić, że fiolki zawierają sześć dawek, a nie pięć. Zmiana ta pozwala firmie Pfizer nie tylko zrealizować obiecane dostawy szybciej niż oczekiwano, ale także dostarczyć 20 mln dodatkowych dawek.

źródło:

Zobacz więcej