RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ile kosztowała ekspozycja na cześć Bidena? Urząd w Poznaniu podał kwotę

Siedzibia urzędu marszałkowskiego mieści się w Poznaniu przy al. Niepodległości (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Siedzibia urzędu marszałkowskiego mieści się w Poznaniu przy al. Niepodległości (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Napis „Powodzenia, Panie Prezydencie BIDEN!”, flagi USA i wielkoformatowe zdjęcia Joego Bidena oraz wiceprezydent Kamali Harris powieszono nieco ponad tydzień temu przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Urząd wydał na to 10 tys. zł.

„Alarm!”: 7 mln bez przetargu dla TVN-u od władz samorządowych

Aż 7 mln zł, i to bez przetargu, chce wydać marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak na koncert z okazji 100-lecia wybuchu powstania...

zobacz więcej

O kosztach instalacji poinformował właśnie Urząd Marszałkowski. Marszałek województwa Marek Woźniak powiedział tylko, że zaprzysiężenie Bidena przepełnia go „radością i nadzieją”.

– My, w Wielkopolsce, bardzo cenimy sobie odpowiedzialność, poszanowanie wartości i przewidywalność w polityce, bo są one fundamentem bezpieczeństwa i rozwoju – oświadczył marszałek.

– Mam ogromną nadzieję, że prezydent Joe Biden i Kamala Harris jako wiceprezydentka, szczęśliwie dla Stanów Zjednoczonych i całego świata, poprowadzą swoją kadencję i dadzą dowody na to, że świat nie musi pogrążać się w otchłani populizmu, hejtu i chaosu – dodał.

źródło:
Zobacz więcej