RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe obostrzenia od 1 lutego. Konferencja Mateusza Morawieckiego

Nowe decyzje rządu w walce z pandemią koronawirusa (fot. Shuttertock/MikeDotta)
Nowe decyzje rządu w walce z pandemią koronawirusa (fot. Shuttertock/MikeDotta)

Premier Mateusz Morawiecki przedstawi na konferencji prasowej decyzje dotyczące dalszych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Jak przekazał minister zdrowia, do czwartku ogłoszona będzie decyzja dot. ewentualnego pójścia do szkół uczniów starszych klas.

Kolejny przypadek mutacji koronawirusa w Polsce. To nauczycielka

W Polsce potwierdzono kolejny przypadek brytyjskiej mutacji koronawirusa. – To osoba niezwiązana z podróżami czy osobami, które podróżowały do...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Minister Adam Niedzielski został zapytany na konferencji prasowej, kiedy będzie ogłoszona decyzja w sprawie nauczania. Szef Ministerstwa Zdrowia powiedział, że jest to decyzja premiera Mateusza Morawieckiego. – W imieniu pana premiera mogę powiedzieć, ta decyzja na pewno do jutra będzie ogłoszona – powiedział w środę Niedzielski.

Portal tvp.info z pytaniem o termin konferencji premiera dot. obostrzeń zwrócił się do rzecznika rządu. Piotr Müller poinformował, że nie jest jeszcze ustalony jej termin.

O godzinie 14:15 w środę planowana jest z kolei konferencja prasowa ministra edukacji i nauki dotycząca funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.

W rozmowie z portalem tvp.info minister Czarnek poinformował, że na tej konferencji nie zostaną ogłoszone informacje dot. ewentualnego powrotu do szkół. Wskazał, że będzie ona dotyczyć aktualnej sytuacji epidemicznej, szczepień poza kolejnością na UMK oraz furtki w rozporządzeniu MEN.

Kilka dni temu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska sugerował, że możliwe jest, iż z końcem stycznia na powrót otwarte zostaną galerie handlowe. – Myślę, że najszybciej dojdzie do uruchomienia handlu – mówił Kraska.

Stacjonarne zajęcia WF-u wrócą do szkół. Minister zapowiada zmiany

W grę wchodzi zorganizowanie zajęć sportowych w szkołach. Adekwatnie do problemu, z którym się mierzymy, czyli z otyłością – zapowiedział minister...

zobacz więcej

Przypomnijmy, od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa – m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia.

Kiedy powrót do szkół?


Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek pytany przez portal tvp.info kiedy powrócą do nauki stacjonarnej starsze roczniki mówił: „My w ministerstwie robimy wszystko tak, żeby w sytuacji, kiedy eksperci z zakresu epidemiologii z premierem zdecydują̨ o tym, żeby następne roczniki powróciły do nauki stacjonarnej, żeby wszystko było pod to przygotowane”.

– Nie naszą rolą jest decydowanie, kiedy nastąpi powrót, bo ludzkie życie i zdrowie są najważniejsze. Przede wszystkim należy patrzeć na bezpieczeństwo zdrowotne, na dynamikę rozwoju pandemii w Polsce i Europie. To będzie czynnik decydujący – dodał.

źródło:
Zobacz więcej