RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prokurator skarży się „Wyborczej” po przeniesieniu na Warmię: Biegałem w śnieżycy

Internauci komentują wywiad oddelegowanego prokuratora (fot. PAP/Darek Delmanowicz, Twitter.com/edytakazikowska)
Internauci komentują wywiad oddelegowanego prokuratora (fot. PAP/Darek Delmanowicz, Twitter.com/edytakazikowska)

Część prokuratorów skarży się na oddelegowanie do pracy w odległych jednostkach. Do tej grupy należy między innymi wysłany z Warszawy do Lidzbarka Warmińskiego Jarosław Onyszczuk. Prokurator podkreślił, że po przeniesieniu, biegał teraz w śnieżycy. „Polska nie widziała takich prześladowań od czasu syberyjskich zsyłek” – komentują internauci.

Rusza proces Kamila Durczoka. Grozi mu wiele lat więzienia

zobacz więcej

„Zesłany na Warmię warszawski prokurator już pracuje: Rano biegałem w śnieżycy” – brzmi tytuł wywiadu przeprowadzonego przez „Gazetę Wyborczą” z Jarosławem Onyszczukiem. Prokurator przekonuje, że on i kilku jego kolegów zostali odesłani do odległych jednostek w ramach „kary za krytykę działań Zbigniewa Ziobry”.

Wskazał, że przydzielono mu już kilkanaście zadań i ma sporo obowiązków. Na pytanie, jak przyjęto go w nowym miejscu pracy, stwierdził: „Dobrze, serdecznie. Otrzymałem godne stanowisko pracy.”

„Niedawno wspominał pan, że jest biegaczem, może to pozwoli złapać równowagę psychiczną” – zaznaczył prowadzący rozmowę dziennikarz. „Bardzo w to wierzę. Już nawet zdążyłem dzisiaj z samego rana pobiegać, co prawda w śnieżycy, ale się udało” – zaznaczył prokurator.

Sikorski żąda przerwania budowy CPK. Prezes: Stworzył swoją wizję portu i z nią walczy

Europoseł PO Radosław Sikorski poinformował, że w związku z epidemią liczba pasażerów obsługiwanych przez polskie lotniska spadła o 99 proc....

zobacz więcej

Wywiad szybko zyskał dużą popularność w sieci i jest chętnie komentowany. „Jakbym miał wybierać między Warszawą a pięknym i spokojnym Lidzbarkiem Warmińskim, to bym się ani chwili nie zastanawiał. Biedny »zesłaniec«" – napisał Szymon Stachowiak, gdański radny.

„»Zesłanie«. Odwołać zimę!” – dodał europoseł PiS Dominik Tarczyński.

Zobacz także -> Prokuratura przekazała szpitalowi w Lesznie kilka tysięcy litrów alkoholu etylowego

Wcześniej głos ws. prokuratorów skarżących się na przeniesienia do innych miast zabrał m.in. prezydent Andrzej Duda.

– Prokuratura od zawsze była wewnętrznie zhierarchizowana, proszę tego w ogóle nie porównywać z sądownictwem (...) Proszę pytać prokuratora generalnego, ale akurat w zawodach prawniczych jest tak, że zawód prawniczy można sobie zmienić. Będąc prokuratorem, można przejść do innego zawodu prawniczego, jeśli państwu prokuratorom jest tak bardzo źle – zaznaczył w rozmowie z TVN24.– Bo rozumiem, że jest im tak bardzo źle i narzekają, no to... Ja tu problemu nie widzę, są inne możliwości, niekoniecznie trzeba w zawodzie prawniczym państwowym pracować (...) Można być radcą prawnym, notariuszem – dodał prezydent.

źródło:
Zobacz więcej